Sit spiralny to ciekawa roślinka, którą można uprawiać zarówno w ogrodzie jak i na balkonie. Lubi sporą wilgotność gleby, dobrze rośnie w pobliżu zbiorników wodnych. Jest stosunkowo odporna na szkodniki i niskie temperatury. Wyróżnia się smukłymi i poskręcanymi pędami. Sit spiralny zimowanie musi mieć zapewnione, by wiosną móc cieszyć oczy smukłymi pędami.

Sit spiralny zimowanie w ogrodzie

Sit spiralny zwany także Juncus effusus to roślina zimozielona, która lubi wilgotne podłoże i podmokłe stanowiska. Należy do roślin występujących w strefie przybrzeżnej. Ta trawa ozdobna ma kolor zielony i może osiągać od 30 do 50 cm wysokości. Jest umiarkowanie mrozoodporna, dlatego też w czasie naprawdę mroźnej zimy, może przemarznąć. Ta ciekawa roślina zdecydowanie lepiej znosi zimowanie w gruncie, niż w wodzie. Rośliny, które zdecydujemy się pozostawić w wodzie wymagają szczególnej pielęgnacji. Wiosną należy usunąć zeschnięte i obumarłe podczas mrozów pędy.

Sit spiralny zimowanie w doniczce – opis

Sit spiralny „Spiralis” i sit rozpierzchły to również efektowna roślina doniczkowa. Kwitnie od czerwca do sierpnia. Jej odmiany są hodowane zarówno w mieszkaniach jak i na balkonach. Należy zapewnić jej stanowisko słoneczne, oraz stale wilgotną ziemię. Zimowanie situ spiralnego w mieszkaniu nie jest konieczne. Rośliny pozostawione na zewnątrz potrzebują dodatkowego zabezpieczenia. Można owinąć doniczkę i dodatkowo przykryć od góry całe sadzonki.

Spiralis Juncus filiformis to roślina o niejasnym pochodzeniu. Zwraca na siebie uwagę zielonymi pędami w kształcie sprężynek, tworzących ciekawe spirale. Ta niepozorna roślina dobrze prezentuje się w kompozycjach z innymi kwiatami, szczególnie w pobliżu oczek wodnych. Można ją zobaczyć w ogrodach, na balkonach oraz tarasach. Zimowanie situ spiralnego zależy od miejsca hodowli, inaczej przebiega w warunkach naturalnych, a inaczej w hodowlach domowych.

Zobacz także:
Archiwum: listopad 2022