Ręczna pielęgnacja żywopłotu, niezależnie od wykorzystanych w nim roślin jest zadaniem trudnym i bardzo pracochłonnym. Praca zwykłymi nożycami wymaga sporej wprawy, ale również siły fizycznej. Jeśli dodatkowo dochodzi konieczność obcięcia żywopłotu przekraczającego wysokość 2 metrów, sprawa staje się dość niebezpieczna i bardzo skomplikowana. Na całe szczęście wykorzystanie odpowiednich narzędzi może przyspieszyć formowanie żywopłotu i sprawić, że zadanie stanie się banalnie proste.

Elektryczne nożyce do żywopłotu – czy warto je kupić?

Elektryczne nożyce do żywopłotu są wybierane dość często przez miłośników ogrodnictwa. Gwarantują wygodną pracę i bardzo ją przyspieszają, ale urządzenia takie mają jedną wadę. Wymagają stałego podłączenia do sieci elektrycznej. Podczas cięcia musimy więc cały czas zwracać uwagę na kabel, co dla wielu z nas może okazać się dość problematyczne. Przy długotrwałym używaniu takich nożyc bardzo często dochodzi do przypadkowego rozcięcia kabla, co może nas narazić na przykre konsekwencje.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są więc nożyce do żywopłotu akumulatorowe, które nie ustępują parametrami elektrycznym, a raz naładowane będą działać bez kabla przez mniej więcej 60 minut. Takie nożyce bardzo dobrze radzą sobie z gałęziami, których średnica nie przekracza 1,5-2 cm. Są to więc urządzenia dość mocne, a zakup dodatkowego akumulatora sprawi, że będziemy mogli korzystać z nich niemal przez cały dzień. Niestety nie poradzą sobie w każdych warunkach. Co zrobić, gdy posiadamy naprawdę duży żywopłot?

Nożyce spalinowe – duża moc i niesamowita skuteczność

Nożyce do żywopłotu spalinowe zapewniają bardzo szybką pracę i chociaż są dość ciężkie, umożliwiają wygodne formowanie żywopłotu bez względu na rodzaj roślin, jakie w nim rosną. Takie nożyce to możliwość cięcia gałęzi przekraczających 3 cm średnicy, tak więc nie ma chyba żywopłotu, którego nie moglibyśmy obciąć dzięki nim.

Wykorzystując nożyce do żywopłotu spalinowe, nie musimy martwić się o brak prądu lub rozładowanie akumulatora. Pojemny zbiornik na paliwo sprawia, że możemy pracować niemal bez przerwy, a w razie potrzeby wystarczy dolać paliwa, by móc korzystać z nich jeszcze dłużej. Niestety takie nożyce są dość głośne, co nie każdemu będzie odpowiadać, ale biorąc pod uwagę bardzo dużą moc, konieczność korzystania ze słuchawek i okularów nie powinna być dużym problemem. Pamiętajmy jednak, by zawsze wybierać markowe nożyce, bo tylko one zapewniają dużą trwałość i perfekcyjna jakość wykonania.

Zobacz także:
Archiwum: kwiecień 2022