Piękny ogród wokół domu wymaga odpowiedniego zaplanowania. Aby o niego zadbać, warto sięgnąć po dedykowane użytkowi zewnętrznemu akcesoria, które pomogą go uporządkować i nadać mu pożądanego wyglądu. Zobacz, co może Ci się przydać, aby Twój ogród stał się wspaniałym otoczeniem domu.

Akcesoria, które pomogą zorganizować ogród

Organizacja ogrodu to ważny aspekt, dzięki któremu jest on nie tylko atrakcyjny wizualnie, ale staje się także praktyczny. Pomocne w tym są rozmaite elementy architektury ogrodowej, dzięki którym można w efektowny sposób wydobyć potencjał danej przestrzeni. Warte zastosowania są m.in. takie artykuły jak palisady i obrzeża ogrodowe, dzięki którym można stworzyć rabatki pod różne rodzaje roślin – od kwiatów, przez zioła, na warzywach kończąc. Obrzeża ogrodowe genialnie nadadzą się także do wytyczania ścieżek, a także odseparowania od siebie drzewek, co pozwala uchronić je przed uszkodzeniem podczas koszenia.

Obrzeża ogrodowe są dostępne w wielu atrakcyjnych odcieniach – pasującej do trawnika zieleni, estetycznego brązu, czy nowoczesnych szarości. Propozycję dla siebie można znaleźć wśród tych wykonanych z naturalnego drewna lub odpornych na działanie czynników atmosferycznych tworzyw sztucznych typu PCV. Poza klasycznymi palikami świetnym rozwiązaniem są gotowe płotki, a także rozwijane rollbordery, których montaż jest szybki i niezwykle wygodny.

Inne rzeczy, które warto mieć w swoim ogrodzie

Wśród elementów, które dobrze wpływają na wygląd ogrodu, znajdują się również rozmaite płotki, które znajdą zastosowanie jako forma ogrodzenia terenu lub składowe takich miejsc jak altany, czy tarasy. Ich zaletą jest to, że mogą służyć zacienieniu przestrzeni, a niektóre z nich także skutecznie zabezpieczają. Będą doskonałym pomysłem, gdy zależy nam na zapewnieniu sobie prywatności lub nie chcemy, aby na posesję przedostali się nieproszeni goście. Można postawić na stylowe drewniane płotki lub te o lamelowej konstrukcji, które wspaniale komponują się z okoliczną zielenią.

Zobacz także  Ciemiernik – pięknie kwitnący rodzaj kwiatów do uprawy ogrodowej

Ciekawymi propozycjami architektury ogrodowej są też wszelkie pergole, które przybierają postać klasycznych kratek lub nieco bardziej zaawansowanych łuków. Jeśli zostaną obsadzone gatunkami roślin pnących typu róże, hortensje, czy winogrona, staną się oryginalnymi dekoracjami, które każdego roku będą wzbudzać zachwyt. Pergole można umiejscowić na balkonie i tarasie, gdzie mogą stać się wsparciem dla barierek. Można je też użyć jako elementy wolnostojące i – w przypadku tych podwójnych – wzbogacić o ławkę, dzięki czemu uzyskamy romantyczne miejsce sprzyjające relaksowi i wypoczynkowi.

Zobacz także:
Archiwum: maj 2022