Walentynki przypadające na 14 lutego niezmiennie kojarzą się z czerwienią, wszechobecnymi serduszkami i oczywiście kwiatami. Panie chcą być obdarowane, a jednym z bardziej pożądanych upominków jest walentynkowy bukiet. Jakie kwiaty podarować ukochanej osobie?

Święto zakochanych to dla wielu okazja do ujawnienia swoich uczuć i składania miłosnych deklaracji. Gorącym wyznaniom musi towarzyszyć odpowiednia oprawa, dlatego niezależnie od tego, gdzie będziecie świętować i jak zamierzacie spędzić wieczór, nieodzownym elementem powinny być kwiaty. Choć dzień zakochanych jest świętem par, ten tekst polecamy szczególnie panom, na barkach których spoczywa mimo wszystko przyjemny ciężar wyboru bukietu kwiatów na walentynki. Postanowiliśmy pomóc w realizacji niekiedy dość trudnego zadania. Panowie, sprawdźcie zatem, jakim prezentem na walentynki sprawicie swoim ukochanym prawdziwą przyjemność!

Bukiet walentynkowy czy czerwona róża?

Słyszysz „walentynki”, myślisz – czerwona róża! Ten kwiat jest symbolem gorących uczuć, dlatego idealnie sprawdzi się 14 lutego. Każda kwiaciarnia przygotowuje pojedyncze róże, ozdobione czerwonymi wstążeczkami. Jeśli nie masz czasu, lub przypomnisz sobie o walentynkach w ostatniej chwili, taki kwiat będzie dla ciebie ratunkiem. Czy jednak spełni oczekiwania twojej ukochanej? Jeśli nie jesteś pewien, zamiast pojedynczej czerwonej róży wybierz większy bukiet.

Fantazyjna kompozycja kwiatowa

Kto powiedział, że walentynkowy bukiet musi być czerwony albo, że powinny się w nim znaleźć symboliczne róże? Bukiet na walentynki może być kolorowy, pachnący, różnorodny. Panie uwielbiają być zaskakiwane i na pewno docenią wszelkie przejawy kreatywności. Udowodnij, że nuda wam nie grozi i postaw na duży, fantazyjny bukiet. Taka feeria barw zachwyci twoją ukochaną!

Tradycyjnie i ze smakiem

Jesteś tradycjonalistą, a twoja druga połówka woli nieskomplikowane rozwiązania? Wybierz bukiet czerwonych róż i zamów dostawę. Zaskocz ukochaną! Niech kwiaty dotrą do niej, zanim zdąży pomyśleć o dniu zakochanych. Kwiaty po przebudzeniu? Czemu nie! Wieczorem możesz zjawić się z pudełkiem ulubionych czekoladek i miłosnym wyznaniem. To gwarancja udanego świętowania.

Doniczkowy kwiat na walentynki – czy to nie przesada?

Róża, tulipan, goździki, czyli kwiaty cięte, jako pierwsze przychodzą ci na myśl. W zasadzie większość kobiet oczekuje właśnie takiego walentynkowego prezentu. A gdyby tak spróbować czegoś innego – oryginalnego i pomysłowego? Czy wypada wręczyć doniczkowy kwiat? Choć mogą się podnieść głosy sprzeciwu, warto zatrzymać się choć na chwilę przy tej koncepcji. Kwiaty cięte szybko więdną, za kilka dni pozostaje po nich jedynie mgliste wspomnienie. Inaczej jest w przypadku kwiatów w doniczkach – te będą stały naprawdę długo.

Piękne kwiaty w doniczkach

Wybierając kwiaty, zastanów się, czy nie lepiej wręczyć pięknie kwitnące fiołki, azalie, begonie albo anturium. Wybór jest tak ogromny, że na pewno znajdziesz roślinę, która urzeknie ciebie, a przede wszystkim ukochaną. Warto postawić na taki rodzaj kwiatów, gdy twoja kobieta lubi się otaczać roślinami, a jej hobby to uprawa kwiatów doniczkowych. Taki prezent będzie świetny także wówczas, kiedy wybranka:

  • ma ukwiecony balkon lub taras;
  • jest miłośniczką natury;
  • nie lubi wyrzucać kwiatów.

Pamiętaj, że idealny prezent to taki, który sprawi radość ukochanej. Czy nie chodzi przede wszystkim o to, by zobaczyć ten błysk w oku i szczery uśmiech, gdy będziesz wręczać jej walentynkowe kwiaty?

Dzień świętego Walentego to wasze święto, dlatego zaplanuj je tak, by było wyjątkowe. Wyjście do restauracji, a może wieczór z lampką wina w domu? Cokolwiek wybierzecie, ważne, by być razem i oczywiście otoczyć się kwiatami!

Zobacz także:
Archiwum: luty 2022