Szczególnie w cieplejsze dni ogród często staje się miejscem, w którym szczęśliwsi z nas spędzają większość wolnego czasu. Czy czujesz, że czasami po prostu wracasz do domu, żeby zjeść lub spać? A czy wiesz, że możesz to wygodnie robić na zewnątrz? Wystarczy zaadaptować ogród i już można mieć piękną „letnią rezydencję”.

Kuchnia na zewnątrz


Kuchnie na świeżym powietrzu to dziś prawdziwy trend i stosunkowo powszechna sprawa. A wiele z nich jest naprawdę we wszystko wyposażonych. Są szafki, blaty robocze, zlew z bieżącą wodą, lodówka, grill, kuchenka, a czasem nawet piekarnik. Wtedy z łatwością przygotujesz śniadanie, obiad i kolację na świeżym powietrzu – i możesz pobiec do domu po kilka brakujących składników.


Salon i sypialnia w jednym


Meble ogrodowe przeznaczone do wygodnego siedzenia od dawna są podstawowym wyposażeniem większości ogrodów. Dziś jednak można pójść jeszcze dalej i również kupić wygodne łóżko lub wiszący hamak przeznaczony do okazjonalnego spania. Gdy dodasz do tego kilka akcesoriów tekstylnych, w ogrodzie naprawdę poczujesz się jak w domu. W ogrodowych salonach i sypialniach często znajdują się poduszki, narzuty, a nawet dywany.


Najlepiej będzie, jeśli ustawisz część wypoczynkową i łóżko na zadaszonym tarasie, pod pergolą lub innym zadaszeniem. Wtedy nie będziesz musiał podążać za kaprysami pogody i nie zaskoczy Cię żaden deszcz. Dodatkowo, wybierając przeszklony lub rozsuwany dach, będziesz miał widok na rozgwieżdżone niebo, a każda noc spędzona na zewnątrz będzie niezapomnianym przeżyciem. Jednak wygodna sofa lub łóżko nadają się również, jeśli nocleg w ogrodzie Ci nie odpowiada, chociażby na potzreby krótkiego odpoczynku w ciągu dnia.


Prysznic na łonie natury ma swój urok


Możesz nawet wziąć prysznic w ogrodzie – i to nie tylko w zimnej wodzie z węża ogrodowego. Wystarczy wziąć prysznic słoneczny, a słońce pięknie ogrzeje wodę w ciągu dnia. Dodatkowo, jeśli sięgniesz po ekologiczny środek piorący, prysznic zewnętrzny z łatwością zastąpi domowy. I odwrotnie, gdy potrzebujesz szybkiego orzeźwienia, prysznic zaoferuje strumień zimnej wody. Dlatego nadaje się również jako praktyczny dodatek do basenu, sauny lub jacuzzi.

Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2022