Ogrody zimowe zwykle planuje się w strefie wspólnej domu czy mieszkania. Służą jako dodatkowe pomieszczenia do wypoczynku, często wśród zieleni roślin, które mają doskonałe warunki do uprawy przy stałym dostępie do światła i nieco niższej temperaturze niż w pomieszczeniach mieszkalnych. Warto jednak wiedzieć, że ogród zimowy można wykorzystać również nieco inaczej – jako dodatkową sypialnię, której brakuje dla domowników, albo na pokój gościnny. Jak zaaranżować takie wnętrze? Podpowiadamy!

Salon wśród zieleni

Jeśli w swoim ogrodzie zimowym od jesieni do wiosny przechowujesz delikatne rośliny ogrodowe w donicach, nie ma powodu do rezygnacji z tej funkcji pomieszczenia. Rośliny są bardzo wdzięcznym tłem dla mebli, niezależnie od przeznaczenia pokoju. Szczególnie dobrze prezentują się na ich tle sprzęty w naturalnym kolorze drewna, również egzotycznego. Piękna szafka TV z drewna mango zestawiona ze stylową komodą z akacji świetnie komponuje się z wygodną sofą tapicerowaną jutą czy lnem. W ten sposób w ogrodzie zimowym powstaje komfortowy salon, podczas gdy dotychczasowy „duży pokój” można przeznaczyć na sypialnię czy wymarzony pokój dziecięcy.

A może sypialnia?

Salon w ogrodzie zimowym jest najczęściej spotykaną aranżacją. Nie oznacza to jednak, że ogród zimowy nie może pełnić funkcji innego pokoju. Pełen zieleni, świetnie sprawdzi się także w roli sypialni. Taką sypialnię można urządzić bardzo stylowo. Pasować tu będzie gięta, metalowa rama łóżka w stylu vintage oraz lustrzane fronty szaf, które optycznie powiększą przestrzeń i sprawią, że będzie się wydawała jeszcze bardziej zielona.

Oczywiście sypialnię w ogrodzie zimowym z powodzeniem można zaaranżować meblami w kolorze naturalnego drewna utrzymanymi w konwencji modnego trendu eco. Sprawdzi się tu także styl rustykalny czy prowansalski, a nawet industrialny.

Ogród zimowy – dobre miejsce na duży, rodzinny stół

Problem z ustawieniem we wnętrzach wygodnego, dużego stołu mają nie tylko właściciele małych mieszkań. Często miejsca na komfortowy stół, przy którym spożywa się posiłki, ale także po prostu wspólnie spędza czas, brakuje nawet w całkiem sporych domach. Dlaczego więc nie wykorzystać ogrodu zimowego wstawiając do niego rodzinny stół? Taki mebel można używać na co dzień do czynności innych niż jedzenie – wspólnego przeglądania internetu, gier planszowych, zabaw z dziećmi czy odrabiania lekcji. A podczas rodzinnych uroczystości z pewnością bardzo przyjemnie będzie spędzać wspólne chwile przy stole wśród zielonej roślinności.

Zobacz także:
Archiwum: wrzesień 2022