Jak zabezpieczyć rabarbar na zimę

Jak zabezpieczyć rabarbar na zimę? Nasze porady

Rabarbar to roślina, która hodowana jest ze względu na jej walory smakowe. Latem służy do przyrządzania m.in. orzeźwiających kompotów. Zanim jednak trafi na nasze stoły, warzywo musi przezimować. Dlatego podpowiadamy, jak zabezpieczyć rabarbar na zimę.

Kiedy powinieneś zaopatrzyć się w wertykulator?

Wraz z nadejściem wiosny wielu szczęśliwych właścicieli przydomowych ogródków zadaje sobie pytanie – jak sprawić, by mój trawnik znów cieszył oko? Odpowiedzią jest szereg prac pielęgnacyjnych, które pomogą zadbać o piękno twojego ogrodu. A niezastąpionym narzędziem może stać się dobry wertykulator. Kiedy i dlaczego warto z niego skorzystać?

oleander zimowanie

Oleander – zimowanie, pielęgnacja i nawożenie

Jakie problemy sprawić może ogrodnikowi oleander? Zimowanie tego krzewu bywa kłopotliwe, bo rośnie on w donicy i osiąga spore rozmiary. Jak go przechować do wiosny, aby nie przemarzł? Podpowiadamy.

nawóz do juki ogrodowej

Czy nawóz do juki ogrodowej jest konieczny, by zakwitła?

Juka ogrodowa to niezwykle efektowna roślina, która ozdobi każdy ogród, jeśli tylko zapewnisz jej właściwe warunki do wzrostu i kwitnienia. Szczególną uwagę powinieneś zwrócić na odczyn gleby, stanowisko, a także nawożenie.

nawóz do lilii

Sprawdź, jaki nawóz do lilii i kiedy można zastosować, by pomóc im we wzroście

Lilie uchodzą za niezwykle eleganckie kwiaty ogrodowe. Obok rozmaitych rodzajów róż uważa się je za najpiękniejsze rośliny ozdobne. Co ciekawe, uprawiane były już w starożytności i do dziś powstały setki ich odmian. Dowiedz się, jaki nawóz do lilii stosować, żeby cieszyć się barwnym i kwiecistym ogrodem.

1

Ogród zimowy w nietypowej odsłonie

Ogrody zimowe zwykle planuje się w strefie wspólnej domu czy mieszkania. Służą jako dodatkowe pomieszczenia do wypoczynku, często wśród zieleni ...

Jakie firany wybrać, aby nie zaciemnić wnętrza?

Nie zawsze chce się uzyskać efekt zaciemnienia stosując firany i zasłony w oknach. Do pokoju dziennego często wybiera się właśnie takie tkaniny, które w większym stopniu przepuszczają światło. Tu pojawia się pytanie: jakie firany wybrać, aby nie zaciemnić wnętrza?

brokuł

Brokuł – sadzenie, uprawa, pielęgnacja i właściwości

Brokuł doskonale radzi sobie z polskimi warunkami klimatycznymi. Możliwa jest jego uprawa prywatna, jak i hodowle przemysłowe. Potrzebuje umiarkowanie wysokiej temperatury, nieco słońca i nawozu. Jego sadzenie i pielęgnacja nie są wcale trudne!

bataty

Bataty – uprawa słodkich ziemniaków w przydomowym ogrodzie

Bataty to pyszne, słodkie warzywa, pochodzące z ciepłych obszarów Ameryki. W Polsce cieszą się rosnącą popularnością, ze względu na swój słodki smak i wiele korzystnych dla zdrowia właściwości. Czy uprawa tej rośliny w Polsce jest możliwa?

gdzie na grzyby lubelskie

Gdzie na grzyby? Lubelskie lasy polecane przez grzybiarzy

Jedni ich nie znoszą, drudzy uwielbiają. I właśnie myślą, czy to już pora. A jeśli tak, to gdzie na grzyby – lubelskie wyróżnia się dużą ilością kurek, prawdziwków i kozaków. W tutejszych lasach stosunkowo łatwo trafić też na podgrzybki, zielonki oraz maślaki. Sprawdź, gdzie ich szukać!

gdzie na grzyby opolskie

Gdzie na grzyby? Opolskie lasy do grzybobrania

Prawdziwki, kozaki, kurki, podgrzybki i inne gatunki grzybów można wykorzystywać na wiele sposobów. Naturalnie najlepsze są te zebrane samodzielnie, a nie kupione w sklepie. Jeśli nie wiesz, gdzie na grzyby, opolskie ma kilka sprawdzonych lokalizacji. Sprawdź, gdzie szukać darów lasu!