Bezpieczeństwo w trudnych czasach to podstawa, dlatego każdy powinien pomyśleć o nim w momencie kupna mieszkania. Aby zabezpieczyć swoje mienie i rodzinne warto ubezpieczyć mieszkanie od różnych nieszczęśliwych sytuacji takich jak rabunek, podpalanie, zalanie etc. Jakie ubezpieczenie wybrać, aby nie żałować? Sprawdź już teraz i przekonaj się sam. 

Ubezpieczenie na mieszkanie — porównaj wiele ofert

Wybierając ubezpieczenie na mieszkanie, nie możemy kierować się przywiązaniem do danej firmy, takie działanie może być zgubne. Dobrze poprowadzony proces porównywania ofert bazuje na analizie, wykluczeniach i poprawnym określeniu potrzeb naszych jako konsumenta. Mnogość firm na rynku sprawia, że na wybór najlepiej dopasowanej do naszych potrzeb oferty możemy poświęcić zbyt dużo czasu, który jest zasobem ograniczonym. Jeżeli chcemy wybrać najlepszą ofertę, powinniśmy ustalić nasze oczekiwania i nie analizować wszystkich dostępnych ofert na rynku. Jeżeli chcemy uprościć cały proces, warto skorzystać z narzędzia takiego jak kalkulator polisy mieszkaniowej stanowiący nowoczesne i wygodne rozwiązanie pod kątem porównania wielu ofert. Przed skorzystaniem z tego rozwiązania powinniśmy określić: 

  • Wartość polisy, jaka powinna występować w OWU (ogólnych warunkach umowy)
  • Wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela, na które możemy sobie pozwolić
  • Kluczowe aspekty ubezpieczenia, które muszą być spełnione
  • Maksymalna rata za utrzymanie aktywnej polisy w sakli rocznej/miesięcznej
  • Maksymalna kwota wypłaty od konkretnych zdarzeń

Posiadając takie informacje, jesteśmy w stanie określić czy polisy, które będą nam proponowane, są korzystne, czy też nie. Warto zauważyć, że wpłata środków na polisę ubezpieczeniową może nigdy nie przynieść korzyści, więc powinna być odpowiednio niska. Określając wartość polisy, warto jest również brać pod uwagę wyłączenia odpowiedzialności są one kluczowe przy procedurze wypłaty odszkodowania. 

Jakich ubezpieczalni unikać?

Warunki umowy są kluczowym czynnikiem, na który powinniśmy zwracać uwagę, jednak należy pamiętać, że istnieją również inne ważne aspekty. Aby uniknąć niepotrzebnych nerwów np. z procedura wypłaty ubezpieczenia, warto jest poczytać opinie klientów. Opinie klientów bardzo dużo mówią o tym, jak firma podchodzi do wypłaty swoich należności wobec ubezpieczonych. Jeżeli ilość negatywnych opinii jest zbyt duża, warto poważnie rozważyć czy na pewno chcemy mieć cokolwiek wspólnego z daną firmą. Kolejnym ważnym ostrzeżeniem są firmy działające międzynarodowo i mające krótką historię funkcjonowania w kraju. Tego typu firmy mogą w ciągu kilkudziesięciu lat zamknąć swoją działalność a tym samym kwoty ubezpieczenia, które przez te lata wpłacaliśmy, przepadną. Oczywiście nie jest to zasadą, jednak należy brać pod uwagę taki scenariusz. Przy wyborze ubezpieczyciela koniecznie zapoznajmy się z OWU, które wiele mówi, jak ubezpieczalnia podchodzi do nieszczęśliwych wypadków. Ogólne warunki umowy ubezpieczania są kluczowe w procedurze wypłaty odszkodowania i mogą ją zablokować. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/mieszkania-domu/a/dodatkowe-koszty-przy-zakupie-nieruchomosci/520.html.

Zobacz także:
Archiwum: listopad 2022