Jakie rośliny wybrać do mini-ogródka w mieszkaniu?

Aby stworzyć urokliwy zielony zakątek w mieszkaniu, warto wybrać rośliny, które nie wymagają specjalnej uprawy i pielęgnacji. Sprawdzą się tutaj przede wszystkim takie gatunki jak: bluszcz, paprocie, skrzydłokwiat, pilea, zamiokulkas czy monstera. Są to rośliny ozdobne o dekoracyjnych liściach, które nie tylko pięknie wyglądają, ale też oczyszczają powietrze. Wiele mieszkań z mini-ogródkami, które można rozbudować i rozwinąć znajdziemy pośród ofert mieszkań na sprzedaż w Krakowie czy w innym mieście.

Gdzie urządzić mini-ogródek w domu?

Ważnym krokiem jest określenie miejsca na mini-ogródek. Najlepiej sprawdzi się parapecie okienne lub półka w pobliżu okna. Jeśli mamy ogródek na balkonie, można go udekorować dodatkowymi roślinami. Na krakowskim rynku wynajmu mieszkań są oferty z balkonami lub tarasami, gdzie można urządzić mini-ogródek. Do uprawy wybierz odpowiednie doniczki z drenażem.

Podstawy pielęgnacji roślin w mini-ogródku

Rośliny w domowym mini-ogródku wymagają systematycznego podlewania i nawożenia. Nie przelewaj, aby uniknąć gnicia korzeni. Stosuj nawozy do roślin zielonych, by zapewnić im składniki odżywcze. Pamiętaj o regularnym czyszczeniu liści i usuwaniu obumarłych części roślin. Przesadzaj je do większych doniczek, gdy będą tego potrzebować. Dobrze zadbane rośliny będą rosły i cieszyły oko przez długi czas.

Stworzenie mini-ogródka we własnym mieszkaniu nie wymaga specjalnych umiejętności ani dużego nakładu pracy. Wystarczy dobrać odpowiednie gatunki i zapewnić im regularną pielęgnację. Mini-ogródek to świetny sposób, aby cieszyć się zielenią i świeżym powietrzem w domu.

Poradnik powstał we współpracy z Gethome.

Zobacz także:
Archiwum: sierpień 2023