Polski sezon ogrodowy niestety nie zalicza się do najdłuższych. Pogoda bywa niezmiernie kapryśna i niejednokrotnie trudno cieszyć się ciepłem wiosenną i jesienną porą. Istnieją jednak sposoby na przedłużenie radości przebywania na świeżym powietrzu również wieczorami w mniej przyjaznych atmosferycznie momentach. Niekiedy wystarczy zainwestować w praktyczne urządzenia grzewcze do wykorzystania w ogrodzie. Jakie produkty warto wybrać i kiedy ogrzewanie elektryczne sprawdza się najlepiej? O tym napiszemy w dzisiejszym artykule.

Do czego przydaje się ogrzewanie elektryczne w ogrodzie?

Wiele osób decyduje się na zastosowanie ogrzewania w swoich ogrodach. Z jednej strony to bowiem skuteczny sposób na przedłużenie sezonu rekreacyjnego na świeżym powietrzu. Niejednokrotnie zdarza się przecież, że choć pogoda dopisuje, to wieczorami po zachodzie słońca temperatura gwałtownie spada i pozostawanie na zewnątrz nie jest już tak przyjemne. Dotyczy to zwłaszcza miesięcy wiosennych i wczesnej jesieni, choć niektórzy chętnie wykorzystują grzejniki, jak te dostępne na stronie Econovli, nawet w zimie.

Nie zapominajmy o tym, że odczuwanie temperatury to dla każdego sprawa mocno indywidualna. Dlatego też, by zapewnić komfort cieplny wszystkim osobom korzystającym z przydomowej strefy relaksu, stosuje się właśnie nowoczesne urządzenia grzewcze, wyróżniające się wydajnością, funkcjonalnością i ciekawym designem.

Ogrzewanie elektryczne do ogrodu – gdzie warto je umieścić?

Grzejniki w ogrodzie mogą trafić do rozmaitych przestrzeni. Najczęściej umieszcza się je oczywiście na tarasach – zawiesza na ścianach lub ustawia na podłodze, by skutecznie dogrzać dane miejsce.

Tego typu produkty mogą też trafić do innych przestrzeni. Jeśli tylko pozwalają na to warunki (np. dostęp do domowej sieci energetycznej) grzejnik da się wykorzystać na balkonach, w ogrodowych altanach, a nawet w miejscach wypoczynkowych znajdujących się bezpośrednio na trawie. Wszystko zależy oczywiście od indywidualnych preferencji, specyfiki miejsca oraz charakterystyki danego produktu grzewczego.

Skuteczne ogrzewanie w ogrodzie – jakie urządzenie wybrać do ogrzania tarasu?

Czym musi wyróżniać się grzejnik, który zastosuje się w ogrodzie? Przede wszystkim musi być to rozwiązanie o wysokim współczynniku IP, określającym m.in. jakość ochrony przed zalaniem wodą. Znacząco ogranicza to ryzyko dostania się do wnętrza urządzenia wilgoci, która potrafi doprowadzić do zwarcia w instalacji, co bywa przyczyną nieodwracalnego uszkodzenia grzejnika, a nawet porażenia prądem użytkowników.

Co jeszcze się liczy? Wszelkie rozwiązania grzewcze, które trafiają do przestrzeni rekreacyjnych, powinny być do nich dopasowane pod względem wielkości i estetyki. W tej sytuacji szeroki wybór konstrukcji dostępnych na rynku daje szansę na to, że uda się odszukać grzejnik w zasadzie do każdego ogrodu. Nieco inspiracji i pomysłów na ciekawe zaaranżowanie przestrzeni w dowolnym, modnym obecnie nurcie, można znaleźć na stronie: dom-mieszkanie.pl.

Najczęściej stosowanym typem urządzeń grzewczych do ogrodu pozostają od dłuższego czasu elektryczne promienniki na podczerwień. To niezmiernie praktyczne urządzenia, które pozwalają na szybkie i skuteczne podniesienie temperatury oraz poprawę warunków termicznych, bez konieczności ogrzania na wstępie dużych mas zimnego powietrza. W tym przypadku fale podczerwone nagrzewają bowiem ciała stałe na swojej drodze, a zwłaszcza meble, konstrukcje ogrodowe oraz oczywiście ludzi. Minimalizuje to straty energii oraz sprawia, że grzejniki znacznie lepiej nadają się do wykorzystania w ogrodzie niż choćby konwektory.

Ogrzewanie do ogrodu – praktyczny sposób na przedłużenie sezonu

Ogrzewanie ogrodowe cieszy się sporą popularnością i trafia do coraz większej liczby ogrodów prywatnych, kawiarnianych i restauracyjnych jako praktyczny element wyposażenia. Dzięki niemu bowiem sezon wypoczynku na świeżym powietrzu trwa zdecydowanie dłużej. Skoro zatem taka opcja jest dostępna, warto z niej skorzystać.

Zobacz także: