Zastosowanie nożyc do traw w codziennej pielęgnacji ogrodu

Jednym z narzędzi akumulatorowych, które znacznie ułatwiają prace ogrodowe, są nożyce do trawy. Idealnie nadają się do precyzyjnego przycinania trawnika wzdłuż krawędzi ścieżek, podjazdów, tarasów czy bruku. Dzięki nim można łatwo utrzymać czyste i estetyczne linie, które podkreślają kształt i układ ogrodu. Przycinanie trawy w takich zakamarkach, jak miejsca wokół drzew, pod krzewami czy wzdłuż ogrodzeń jest niemożliwe przy użyciu kosiarki oraz innych, większych narzędzi. W trudno dostępnych zakamarkach ogrodu sprawdzą się tylko kompaktowe nożyce do trawy.

Mężczyzna używa ręcznych nożyc do wysokiej trawy
Źródło: Adobe Stock

Akumulatorowe nożyce do trawy sprawdzą się także do pielęgnacji roślin. Są niezastąpione podczas formowania i modelowania krzewów. Dzięki nożycom można nadać im określony kształt, który podkreśli unikalny charakter ogrodu. Co więcej, sprzęt ten zapewnia precyzję i kontrolę. Nożyc akumulatorowych można więc bez obaw używać na rabatach z roślinami o delikatnych liściach lub kwiatach, bez obaw o ich uszkodzenie.

Wykorzystanie akumulatorowych nożyc do trawy i krzewów może wymagać trochę więcej czasu niż używanie np. z kosiarki. Jednak idealne krawędzie trawnika czy precyzyjnie przystrzyżone rośliny rekompensują nakład pracy. Dobre nożyce akumulatorowe do trawy przydadzą się w każdym ogrodzie.

>>Czytaj także: Zastosowanie nożyc do trawy w celu pobudzenia wzrostu roślin

Zaprzyjaźnij się z akumulatorowymi nożycami do trawy RYOBI®

Mężczyzna dotykający idealnie ściętej trawy nożycami akumulatorowymi
Źródło: Adobe Stock

Akumulatorowe nożyce RY18GSA-0 RYOBI® to urządzenie „2 w 1”. Wyposażone są w dwa rodzaje ostrzy: do trawy (10 cm) i do krzewów (20 cm). Noże wykonane są ze stali o właściwościach antykorozyjnych, przez co zachowują trwałość przez wiele lat. Ponadto łatwo i błyskawicznie się je wymienia – wystarczy nacisnąć przycisk. Szybkie, precyzyjne i wydajne cięcie zapewnia natomiast zwiększona prędkość ostrzy, która wynosi 1500 obr./min.

Warto też podkreślić ergonomiczną konstrukcję akumulatorowych nożyc do trawy i krzewów. Kompaktowe wymiary i niewielka waga (ważą zaledwie 1 kg) zapewniają komfort pracy i możliwość obsługi jedną ręką. Zaletą jest także miękki uchwyt. Na wygodę użytkowania wpływa również zasilanie akumulatorowe. Bezprzewodowe nożyce z wymienną baterią zapewniają swobodę manewrowania i możliwość zastosowania w dowolnym miejscu w ogrodzie, bez ograniczeń wynikających z dostępu do gniazdek elektrycznych.

Nożyce do trawy RYOBI® pomagają utrzymać ogród w nienagannym stanie. Przydadzą się nie tylko do przycinania krawędzi trawnika, ale także przycinania krzewów. Stanowią doskonałe uzupełnienie zestawu narzędzi ogrodowych.

Dlaczego warto wybrać akumulatorowe narzędzia ogrodowe?

Do pielęgnacji ogrodu potrzebujemy zestawu odpowiednich narzędzi. Do wyboru mamy ręczne oraz mechaniczne. Te pierwsze są nieefektywne, a ich obsługa wymaga wysiłku. Dlatego wielu ogrodników wybiera narzędzi zasilane mechanicznie. Szczególnie dużą popularnością cieszą się urządzenia akumulatorowe. Mają bowiem wiele zalet. Najważniejsze z nich to:

  • ekologiczność – ogrodowe narzędzia akumulatorowe są przyjazne dla środowiska, ponieważ nie emitują szkodliwych spalin, a także nadmiernego hałasu, zapewniając ciche sąsiedztwo,
  • komfort użytkowania – sprzęty bateryjne są lekkie i nie generują uciążliwych wibracji, a dodatkowo cechują się łatwą obsługą oraz nie wymagają skomplikowanej konserwacji,
  • swoboda pracy – brak kabla zasilającego to mobilność, możliwość pracy w każdym zakątku ogrodu i swoboda ruchów, a także większe bezpieczeństwo (brak ryzyka przecięcia kabla czy potknięcia się o niego).
  • tania eksploatacja – narzędzia akumulatorowe są zazwyczaj bardziej energooszczędne niż ich spalinowe odpowiedniki, a dodatkowo nie trzeba kupować części eksploatacyjnych, np. filtrów czy świec.

Może się wydawać, że wadą bezprzewodowych narzędzi na akumulator jest czas pracy na jednym ładowaniu. Problem ten rozwiązuje jednak wybór urządzeń, które zasilane są wymienną baterią. Przykładowo, RYOBI® oferuje linię narzędzi ogrodowych zasilanych tym samym typem akumulatora, co pozwala na używanie go w różnych sprzętach. Gdy jedna bateria się rozładuje, można wymienić ją na naładowaną, aby uniknąć przestoju w pracy. Taki system daje oszczędność miejsca, czasu i pieniędzy.

Mężczyzna trzymający nożyczki i tnący kawałek trawy
Źródło: Adobe Stock

Pielęgnacja trawnika i gleby zgodnie z naturą

RYOBI® wspiera ekologiczne podejście do uprawy roślin i pielęgnacji ogrodu, które oparte jest na zasadach zrównoważonego rozwoju oraz poszanowaniu środowiska naturalnego. Narzędzia tej marki są zasilane akumulatorowo, a więc bezpośrednio nie zanieczyszczają środowiska spalinami oraz generują niski poziom hałasu. Pracują także na podstawie wymiennych baterii, co w efekcie zmniejsza ilość odpadów elektronicznych (można wymienić samą baterię zamiast kupować nowe urządzenie ze zintegrowanym akumulatorem).

Wybierając produkty RYOBI®, takie jak kosiarka miejska CITY MOVER, nożyce do trawy i krzewów RY18GSA czy bezszczotkowy kultywator 36V, możesz przeprowadzać prace ogrodowe bez szkodliwego wpływu na środowisko. Dzięki innowacyjnym narzędziom zadbasz o trawnik, rośliny czy glebę w sposób przyjazny dla natury, jednocześnie zapewniając najlepsze efekty pielęgnacji.

Zobacz także:
Archiwum: sierpień 2023