1. Szałwia lekarska- napar z niej potrafi zdziałać cuda!

Obecnie coraz więcej uwagi poświęca się temu, że naturalne ekstrakty czy wywary mogą okazać się w wielu sytuacjach o wiele lepszym rozwiązaniem, niż powszechnie stosowane przez nas medykamenty. Nie da się również ukryć faktu, że w obecnej rzeczywistości dostęp do leków sprawia, że niezwykle chętnie sięgamy po dostępne środki przeciwbólowe czy przeciwzapalne stały się więc dla nas rutyną i codziennością. Okazuje się jednak, że cierpi na tym nie tylko nasz portfel, ale także cierpi na tym znacznie nasz organizm. Spożywane w nadmiarze środki przeciwbólowe, podobnie zresztą jak środki przeciwzapalne mogą nawet doprowadzić do uszkodzenia wątroby. Problemy z jamą ustną jak chociażby zapalenie dziąseł, a także zapalenie jamy ustnej, mogą być o wiele skuteczniej wyleczone przy pomocy całkowicie naturalnych środków. Okazuje się, że jednym z nich jest szałwia lekarska. Obecnie możemy dostać ją w saszetkach w każdym sklepie zielarskim, a także w aptekach. Zioło to ma niezwykłe właściwości przeciwzapalne, a także przeciwbólowe. Skutecznie również usunie obrzęk dziąseł, który pojawia się w momencie, kiedy występuje stan zapalny.

Jak wyleczyć zapalenie dziąseł i jamy ustnej szałwią lekarską?

W pierwszej kolejności trzeba przygotować napar z szałwii lekarskiej. W tym celu wystarczy jej dwie saszetki zalać gotowaną wodą i poczekać do momentu, w którym wywar stanie się chłodniejszy. Kolejno wystarczy jedynie nabrać wywar do ust i przed około 30-50 sekund płukać, po czym należy wywar wypluć. Oczywiście trzeba to powtarzać kilka lub kilkanaście razy dziennie, co pozwoli skutecznie doprowadzić jamę ustną do porządku. Połknięcie naparu jest całkowicie bezpieczne.

2. Rumianek lekarstwem na wszystko

Roślina jaką jest rumianek jest nam wszystkim dobrze znana. Jej właściwości zostały zauważone już wiele lat temu przez znachorów zajmujących się medycyną ludową. Rumianek to niezwykle wdzięczne zioło, które również- podobnie jak szałwia lekarska- dostępne jest w aptekach i w sklepach zielarskich. Występuje on w postaci saszetek do zaparzania naparów. Jednak jakie działanie ma rumianek na zapalenie dziąseł lub zapalenie jamy ustnej? Okazuje się, że roślina ta skutecznie usuwa stany zapalne, redukuje obrzęki, a jednocześnie łagodzi. Co więcej rumianek wykazuje się także niezwykle silnymi działaniami przeciwbakteryjnymi. Skutecznie więc pomoże pozbyć się wszystkich grzybów, czy także innych chorobotwórczych drobnoustrojów, które odpowiedzialne są za wystąpienie stanu zapalnego jamy ustnej. Dodatkowo rumianek przyczyni się do szybszego gojenia się ran w jamie ustnej, czyli aft, które niestety pojawiają się w przebiegu stanów zapalnych i znacznie utrudniają nam spożywanie pokarmów.

Jak wyleczyć zapalenie jamy ustnej i zapalenie dziąseł przy pomocy rumianku?

Wspomniane już zostało, że rumianek podobnie zresztą jak szałwia lekarska, dostępny jest w postaci suszu, który zamknięty jest w saszetce. Wobec tego pierwszą czynnością będzie oczywiście przygotowanie naparu. W tym wypadku wystarczy jedynie jedna torebka rumianku, która zostanie zalana przegotowaną wodą. Znów trzeba będzie odczekać do momentu, w którym wywar nabierze mocy, a także ostygnie do tego stopnia, że będziemy mogli go swobodnie nabrać do jamy ustnej. Kolejnym krokiem jest płukanie jamy ustnej przygotowanym wywarem przez kilkanaście sekund. Regularne płukanki jamy ustnej przy pomocy rumianku bardzo szybko zlikwidują toczące się w niej procesy zapalne i zredukują ewentualne obrzęki i rany. Co więcej warto wiedzieć, że zarówno w przypadku połknięcia naparu z szałwii lekarskiej czy z rumianku, nie będzie miało to dla nas żadnych konsekwencji zdrowotnych. Jest to jedna z największych zalet naturalnych medykamentów.

Zobacz także:
Archiwum: maj 2022