Sypialnia jest miejscem, w którym człowiek relaksuje się i odpręża po męczącym dniu. Wygodne łóżko do sypialni jest koniecznością w każdym domu, a to czy będziemy się na nim wysypiać zależy od rodzaju, który wybierzemy. Niektórzy preferują łóżka do sypialni z miękkim materacem, podczas gdy inni uważają, że twardy materac zapewnia większe podparcie dla kręgosłupa i wygodę. Wybór pomiędzy łóżkiem kontynentalnym a łóżkiem tapicerowanym może być trudny, dlatego ważne jest rozważenie wszelkich zalet i wad obu opcji. 

Łóżko kontynentalne a łóżko tapicerowane – podobieństwa i różnice

Zarówno łóżka kontynentalne jak i łóżka tapicerowane wykończone są warstwą tkaniny, która okala ramę łóżka. Wykonana jest ona zazwyczaj z poliestru lub bawełny. Obydwa rodzaje łóżek wyposażone są w materace, które są zaprojektowane w taki sposób, by zapewnić większe wsparcie i wygodę śpiącej na nim osobie. Czym jednak od siebie się różnią?

Łóżko kontynentalne to poniekąd jedno z rodzajów łóżek tapicerowanych. Na tle klasycznych łóżek do sypialni wyróżnia się wysokim komfortem i wygodą, a to za sprawą tego, że składa się z kilku materacy. Łóżko kontynentalne jest też dzięki temu łóżkiem dość wysokim. 

Łóżko tapicerowane z kolei jest prostym meblem skrzyniowym z jednym materacem umiejscowionym na drewnianym lub metalowym stelażu. Może być wyposażone także w liczne schowki w postaci szuflad. Dobrze dobrany materac do takiego łóżka również jest w stanie zapewnić wysoki komfort snu użytkownika, jednak prawdopodobnie to jednak łóżka kontynentalne będą charakteryzować się ponadprzeciętną wygodą.

Jakie łóżko będzie wygodniejsze: jednoosobowe czy dwuosobowe?

Łóżko pojedyncze – jak sama nazwa wskazuje przeznaczone jest dla jednej osoby. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by jedna osoba miała w sypialni łóżko dwuosobowe. W ofercie sklepu meblowego AMDK znajdziemy duży wybór łóżek pojedynczych i dwuosobowych oraz profesjonalne doradztwo doświadczonego personelu który od lata doradza swoim klientom. Z pewnością jednak łóżko podwójne da większy komfort snu nawet dla jednej osoby.

Jaki materac do łóżka do sypialni?

Łóżko do sypialni, w zależności czy to łóżko jednoosobowe, czy łóżko dwuosobowe powinno być wyposażone w wygodny materac. W przypadku gdy posiadamy zwykłe łóżko tapicerowane wybór staje się łatwiejszy (i tańszy), gdyż zakupić trzeba wyłącznie jeden materac. Powinien on być dobrany do wymiarów łóżka a także masy ciała osoby, która będzie z niego korzystać. 

Kontynentalne łóżka do sypialni wymagają zakupu dwóch materacy (skrzynia posiada już jeden z trzech). Wybór materaca górnego i nawierzchniowego (toppera) powinien być dokonany na tej samej zasadzie, jak w przypadku gdy doposażamy łóżko tapicerowane. Szeroki wybór materacy oferuje sklep meblowy amdk.pl,

Łóżko jednoosobowe wymaga jednego materaca o jednej twardości. W przypadku gdy posiadamy łóżko podwójne i będą spać na nim dwie osoby, należy dobrać materac z uwzględnieniem masy ciała tych osób. Problematyczne robi się to w momencie, gdy dwie masa ciała dwóch osób prezentuje skrajne wartości – jedna osoba jest lekka, a druga waży dość sporo. Łóżko pojedyncze pod tym względem ma przewagę nad łóżkiem podwójnym.


Sklep meblowy AMDK w swoim asortymencie posiada ogromną ilość różnego rodzaju łóżek i materacy, dzięki czemu z pewnością każdy odnajdzie na amdk.pl łóżko idealnie skrojone na miarę swoich potrzeb. Dobór właściwego materaca również nie będzie stanowił problemu, dzięki czemu nocny odpoczynek będzie już tylko przyjemnością. 

Zobacz także:
Archiwum: grudzień 2022