Jesienne porządki wokół domu ruszyły pełną parą. Przed nadejściem zimy trzeba odpowiednio przygotować ogród i wykonać wszystkie niezbędne prace – również te na wysokości. Jaka drabina ogrodowa sprawdzi się najlepiej? Który model jest szczególnie polecany do prac na zewnątrz?

Czy specjalna drabina ogrodowa jest w ogóle potrzebna?

Prace ogrodowe to oczywiście przede wszystkim prace wykonywane w gruncie lub tuż nad nim: pielenie, sianie, sadzenie, koszenie trawy, porządkowanie rabat… Wszyscy właściciele ogrodów i ogródków z pewnością zgodzą się ze stwierdzeniem, że lista prac jest naprawdę długa. Drabina ogrodowa przyda się jednak nawet na niewielkiej działce. Przed nadejściem zimy należy przyciąć drzewa i żywopłot, zabezpieczyć drzewka owocowe, zakonserwować altanę oraz przyjrzeć się rynnom i dachowi, by uszczelnić ewentualne uszkodzenia. Każda z tych czynności wymaga zastosowania profesjonalnej drabiny ogrodowej – korzystanie z prowizorycznych rusztowań, ławek czy krzeseł ogrodowych i stołków może skończyć się w najlepszym wypadku bolesnym upadkiem, w najgorszym – złamaniem ręki lub nogi i długą rekonwalescencją. Zainwestuj w bezpieczeństwo i przed rozpoczęciem ogrodowych prac na wysokości wybierz stabilną drabinę ogrodową. Drabina przystawna, model przegubowy czy wielofunkcyjne drabiny aluminiowe? Podpowiadamy, które modele sprawdzą się najlepiej nie tylko jesienią, ale również przez cały rok.

Drabina przystawna

Drabina przystawna – prosta konstrukcja, wiele zastosowań

Drabina przystawna to prosty model składający się z dwóch podłużnic oraz szczebli. Ta prostota kryje jednak w sobie wiele zalet – drabiny przystawnej nie trzeba w żaden sposób przygotowywać i rozkładać, a prosta konstrukcja sprawia, że jest lekka i bez trudu możną ją przenosić. Z uwagi jednak na wymaganie dotyczące stabilnego górnego podparcia, model ten sprawdzi się przede wszystkim podczas prac wokół domu. Wystarczy oprzeć ją o ścianę budynku i można rozpoczynać pracę. Drabina przystawna sprawdzi się podczas czyszczenia rynien i elewacji, zdejmowania donic z kwiatami czy konserwacji altany ogrodowej. Aby drabina przystawna jeszcze lepiej spełniała swoją funkcję, warto wybrać model wyposażony w dodatkowy stabilizator oraz możliwość zwiększenia zasięgu poprzez rozsunięcie drabiny – czyli wybieramy model dwuelementowy. Po zakończonej pracy drabinę przystawną można bez problemu zawiesić na ścianie czy suficie lub ustawić pod ścianą, ponieważ nie zajmuje dużo miejsca.

Wielofunkcyjne drabiny aluminiowe do zadań specjalnych – nie tylko w ogrodzie

Szukasz rozwiązania, które będzie można wykorzystać nie tylko jako drabinę ogrodową? Jeśli cenisz sobie przede wszystkim uniwersalność, wielofunkcyjne drabiny aluminiowe to najlepszy wybór! Drabina wielofunkcyjna KRAUSE jest lekka, stabilna i prosta w obsłudze, a dzięki możliwości rozstawienia jej w kilku konfiguracjach, umożliwia pracę na różnych wysokościach roboczych. Wybrany model z wielofunkcyjnych drabin aluminiowych można w kilka chwil zmienić w wolnostojącą drabinę dwustronną, drabinę wolnostojącą z wysuwanym elementem czy przystawną. Co ważne, niektóre rozwiązania umożliwiają także ustawienie drabiny na schodach. Praktyczne aluminiowe drabiny wielofunkcyjne sprawdzą się idealnie jako drabiny ogrodowe oraz domowe, a także profesjonalne rozwiązania do prac w obrębie elewacji lub dachu.

Drabina aluminiowa wielofunkcyjna

Drabina przegubowa – wykorzystaj stabilny podest roboczy

Wygodny podest roboczy to duże ułatwienie podczas prac ogrodowych – przycinanie żywopłotu, mycie elewacji czy prześwietlanie drzewek owocowych o wiele wygodniej robi się z poziomu stabilnej platformy roboczej. Drabina przegubowa w wersji 4×3 – model, który w kilka chwil przekształcisz zarówno w wygodny pomost roboczy, ale także w model przystawny lub wolnostojący. Aluminiowe drabiny przegubowe KRAUSE zostały dodatkowo wyposażone w system SafetyCap, czyli szerokie stabilizatory z antypoślizgowymi stopkami. Jeśli zależy Ci przede wszystkim na stabilnej, wygodnej drabinie o szerokim zastosowaniu, a duża wysokość robocza nie jest Twoim priorytetem, drabina przegubowa to najlepszy wybór – szczególnie w przypadku długotrwałych prac ogrodowych.

Drabina przegubowa

***

Drabina ogrodowa to sprzęt o szerokim zastosowaniu, przyda się w każdym domu z ogrodem, niewielkim ogródku działkowym czy na działce. Klasyczna drabina przystawna, model wielofunkcyjny czy aluminiowa drabina przegubowa z możliwością przekształcenia w pomost roboczy? Ty wybierasz, które z tych rozwiązań najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku!

Zobacz także:
Archiwum: październik 2022