Jakie meble ogrodowe na taras?

Właściciele przydomowych tarasów mają ułatwione zadanie. To doskonałe miejsce na stworzenie efektownej strefy relaksu. W przypadku zadaszonych tarasów możesz zdecydować się na meble z naturalnych tworzyw, które pięknie będą komponować się z ogrodową zielenią. Drewniane lub rattanowe meble ogrodowe z miękkimi poduchami to doskonały sposób na stworzenie komfortowej strefy wypoczynku. Możesz również zdecydować się na wiszące fotele, które prezentują się bardzo atrakcyjnie i stanowią doskonałe dopełnienie takiej aranżacji. Popularne kokony czy hamaki brazylijskie to doskonały sposób na popołudniowy relaks na świeżym powietrzu. Wybierając meble tarasowe, warto dopasować je do stylu ogrodu i posesji, tworząc harmonijną i spójną przestrzeń. 

Nie zawsze jednak wielkość tarasu pozwala na stworzenie komfortowej strefy wypoczynku. Możesz wtedy zdecydować się na elegancką altankę ogrodową. Jeśli jednak nie chcesz stawiać trwałych elementów architektury ogrodowej, warto sięgnąć po funkcjonalne pawilony ogrodowe. To lekkie konstrukcje, które chronią przed słońcem i deszczem. Pawilon ogrodowy możesz ustawić blisko tarasu lub w głębi ogrodu, osłaniając meble ogrodowe – https://costway.pl/meble-ogrodowe.

Meble ogrodowe wypoczynkowe do różnych aranżacji

Funkcjonalne i wygodne meble ogrodowe pozwolą maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń i zaaranżować ją w taki sposób, żeby jak najlepiej spełniała ona swoją funkcję. Zestaw wypoczynkowy może się składać z miękkiej kanapy, narożnika lub komfortowych foteli. Warto przy tym uwzględnić elegancki stolik kawowy na napoje i przekąski. Nowoczesne meble ogrodowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Na zadaszonym tarasie sprawdzą się meble ogrodowe wiklinowe lub drewniane, jednak w przypadku otwartej przestrzeni lepiej zdecydować się na plastikowe meble ogrodowe oraz metalowe propozycje, które są zdecydowanie bardziej odporne na działanie czynników atmosferycznych.

Wybierając meble do strefy relaksu, warto zadbać również o odpowiednie poduchy na meble ogrodowe. Powinny być one wykonane z wodoodpornych materiałów, żeby nie przyjmowały wilgoci i były łatwe w utrzymaniu w czystości. Meble ogrodowe powinny być również zabezpieczone poza sezonem. Można schować je w suchym i ciepłym miejscu lub wykorzystać funkcjonalne pokrowce.

Inne propozycje mebli do wypoczynku w ogrodzie

Jakie jeszcze meble pomogą nam stworzyć miejsce do wypoczynku w ogrodzie? Niezwykle ciekawą propozycją są fotele wiszące, które można zawiesić pod sufitem tarasu lub na specjalnym stelażu. W przypadku większych przestrzeni możesz zdecydować się na duże dwuosobowe huśtawki wykonane z drewna lub metalu. To bardzo efektowne elementy ogrodowych aranżacji. W wielu przypadkach sprawdzą się również ogrodowe leżaki, na których można się opalać lub odpoczywać w cieniu z kieliszkiem ulubionego wina i książką w ręku. Doskonałym sposobem na aranżację miejsca do relaksu są również efektowne hamaki, które pięknie prezentują się w otoczeniu zieleni. Hamak można zawiesić pomiędzy drzewami lub ustawić go na specjalnym stelażu w dowolnym miejscu w ogrodzie. 

Strefa relaksu w ogrodzie – o czym jeszcze warto pamiętać?

Ogrodowe meble to podstawowy element aranżacji strefy relaksu, nie można jednak zapomnieć o odpowiednich dekoracjach. Warto zadbać o efektowne oświetlenie, które pozwoli korzystać z tego miejsca również w długie letnie wieczory. Z kolei w ciągu dnia możesz zdecydować się na ogrodowy parasol osłaniający przed zbyt intensywnym słońcem i deszczem. Nie zapomnij też o ozdobnych donicach z pięknymi kwiatami. W przypadku tarasów i altanek można się zdecydować na funkcjonalne zasłonki, które zawsze prezentują się bardzo elegancko. W nowoczesnych aranżacjach warto zamontować efektowne markizy.

Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023