Ogród – przestrzeń do wypoczynku dla całej rodziny

Marzeniem wielu osób jest stworzenie przytulnej przestrzeni w ogrodzie, która da poczucie bezpieczeństwa i sprawi, że każdy z domowników będzie z chęcią spędzać większość letnich dni w tym miejscu. Aranżacja ogrodu powinna być dobrze przemyślana, aby wszystko do siebie pasowało. Nie wolno zapomnieć o roślinach, które tworzą klimat. Muszą być one odpowiednio dopasowane do położenia ogrodu względem słońca. Wygodne meble ogrodowe są równie istotne tak samo, jak zadaszenie w celu schronienia się przed słońcem czy osłonięcie się przed sąsiadami. W ogrodzie powinna panować ciepła atmosfera, którą najlepiej tworzą zielone krzewy, drzewka i kwiaty. Im więcej zieleni, tym bardziej można się zrelaksować i wypocząć na łonie natury. 

Wyjście na ogród – jak powinno wyglądać?

Najczęściej wiele osób nie przywiązuje dużej wagi do zaaranżowania wyjścia na ogród. Warto jednak poświęcić nieco czasu i zaplanować, jak ta przestrzeń ma wyglądać. Z okna balkonowego powinien być piękny widok na cały ogród. Nie oznacza to, że okno powinno być odsłonięte. Wręcz przeciwnie. Warto zainwestować w piękne zasłony, które będą ozdobą domu, a zarazem zapobiegną nadmiernemu nagrzewaniu salonu w upalne i słoneczne dni. Dodatkowo stanowią one świetną ochronę przed owadami, których latem jest dość sporo i zakłócają wieczorne dni przed telewizorem. Ważne jest też oświetlenie, które będzie świetną ozdobą wyjścia na ogród. Ustawiając lampki solarne, można stworzyć nastrojową atmosferę i malownicze wejście. Do wyboru są lampy z czujnikiem ruchu, latarnie czy niewielkie światełka punkty, które pięknie wyglądają wplecione w rośliny. Wyjście na ogród powinny zdobić też doniczki z kwiatami. Można wybrać rośliny w różnych kolorach i o różnych wysokościach, co daje duże pole do popisu. Pięknie prezentują się też ozdobne rzeźby lub dekoracyjne kamienie, które pozwalają wzbogacić wejście na ogród.

Jak dobrze zaaranżować wejście na ogród?

Najwięcej czasu poświęca się aranżacji samego ogrodu. Wyjście zazwyczaj jest pomijane, bo wydaje się mało istotne. Nic bardziej mylnego. Każdy przecież wie, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze, a więc wyjście jest tym elementem, które świadczy o całym ogrodzie. Warto dobrze przemyśleć tę kwestię. Wyjście na ogród musi współgrać nie tylko z przestrzenią na zewnątrz, ale też z pomieszczeniem, z którego się wychodzi. Już wcześniej zostały wspomniane zasłony, które stanowią istotny element aranżacji wyjścia na ogród. Ciężko jest też sobie wyobrazić salon bez modnych i stylowych zasłon. To w sumie one stanowią granicę między domem a ogrodem, powinny więc pasować do obu aranżacji. Oczywiście kolorystyka musi współgrać ze stylem całego domu, ale też i z ogrodem. Warto zatem dobrać ozdoby czy doniczki w kolorze zasłon, a wówczas stworzy się kontynuację i piękną aranżację. Dobrym rozwiązaniem jest też moskitiera, dzięki której nie tylko owady, ale też małe zwierzęta nie będą mogły wejść do domu. Przed wejściem od strony ogrodu przyda się wycieraczka, aby wytrzeć buty i nie wnosić kurzu czy ziemi do środka.

Materiał promocyjny

Zobacz także:
Archiwum: kwiecień 2023