Nawał obowiązków, praca zarobkowa, ganianie za pieniędzmi. To nasza codzienna rzeczywistość. Tymczasem pogoda za oknem zachęca do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, wśród zieleni, słońca i śpiewu ptaków. Jeśli masz szczęście posiadania ogrodu, wykorzystaj to. Z huśtawkami wiszącymi i z zestawem ogrodowym nawet niewielki skrawek zieleni za domem może stać się twoją oazą odpoczynku na letnie wieczory.

Huśtawki wiszące – romantyczne, przytulne i z klasą

Kojarzysz trend z mediów społecznościowych, gdzie wśród zieleni, świec zapachowych i poduszek użytkowniczki czytały książki lub piły herbatę, delikatnie kołysząc się na meblu przypominającym raczej fotel niż huśtawkę? Mowa o huśtawce wiszącej. Dlaczego nie sprawić sobie podobnego luksusu i to wcale nie za duże pieniądze?

Huśtawki wiszące podbiły serca miłośników eleganckich wnętrz. Lekkie, wytrzymałe i stabilne nadadzą się zarówno dla dzieci – delikatnie kołysząc je do snu, jak i dla dorosłych, chcących nieco się pobujać, a jednocześnie napić się z ulubionego kubka przy dobrej lekturze. Ta niesamowita konstrukcja wbrew pozorom nie zajmie zbyt wiele miejsca. Co więcej, z huśtawki wiszącej możesz korzystać zarówno w ogrodzie, jak i w domu, kiedy na zewnątrz zrobi się nieco zimniej, a tobie zamarzy się relaks przy wesoło trzaskającym kominku.

Zestaw do ogrodu – funkcjonalne meble na przyjęcia ogrodowe

Lato to okres grillowania, zabaw, niekończących się imprez, eleganckich podwieczorków i niezobowiązujących przyjęć na świeżym powietrzu. Warto pomyśleć o funkcjonalnym zestawie do ogrodu, którego cena zmieści się w ramach domowego budżetu. Fotele, leżaki, krzesła i stoliki pozwolą ci cieszyć się obecnością swoich najbliższych oraz fantastycznie ożywią ogród lub taras.

Wybierając zestaw do ogrodu, warto zwrócić uwagę na stabilność mebli, ich trwałość, rodzaj użytego materiału oraz design mebli. Od ostatniej cechy zależeć będzie estetyka twojej małej oazy – tego, jak będziesz się czuć, zarówno goszcząc przyjaciół, jak i spędzając czas tylko ze sobą. Olbrzymim atutem zestawu do ogrodu jest estetyczna spójność – dopasowane stoliki i fotele dadzą nam poczucie harmonii wszystkich elementów kompletu.

Huśtawki wiszące i zestaw do ogrodu – czym kierować się przy wyborze?

Zwróć uwagę na podłoże, na którym zamierzasz postawić swoje meble. Chcesz je umieścić na ziemi i trawie czy na kamiennych płytkach? Inną sprawą jest zadaszenie i nasłonecznienie oraz odporność mebli na zmiany temperatury. Nawet jeśli spodobał ci się drewniany zestaw do ogrodu, warto zastanowić się, czy dasz radę zadbać o właściwą konserwację – zwłaszcza w porze wahań temperatury i wilgotności. Istotną kwestią będzie waga zarówno huśtawki wiszącej, jak i zestawu do ogrodu. O wiele łatwiej przenieść, czy osłonić przed deszczem meble z plastiku czy z bambusa.

Ogrodowy kącik musi służyć ci przede wszystkim do wypoczynku. Nie przeceniaj wagi estetyki. Obecność huśtawki wiszącej i zestawu do ogrodu ma cieszyć twoje oko. To ty masz się dobrze czuć w miejscu, w którym pozwalasz sobie na relaks. Zaaranżuj swoją małą ogrodową oazę kreatywnie, zgodnie ze swoim stylem życia i upodobaniami. 

Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2022