Odbiór techniczny mieszkania lub domu to bardzo ważny moment w życiu każdej osoby, która odbiera klucze do własnego „M”. Jednak zdarza się, że stan deweloperski pozostawia wiele do życzenia i w mieszkaniu występują liczne usterki, które zobowiązany jest naprawić deweloper. Przeczytasz o tym również na stronie https://odbiór.pl/odbiory-mieszkan-warszawa. Nie każdy mieszkaniec o tym wie, dlatego warto skorzystać z pomocy w zakresie odbioru technicznego z fachowcem i porady prawne w tym zakresie. Sprawdź, dlaczego jest to dla Ciebie komfortowe rozwiązanie i co możesz w ten sposób zyskać.

Odbiór techniczny – aspekty prawne

Konieczność przeprowadzenia odbioru technicznego przed wydaniem nieruchomości wynika z Ustawy Deweloperskiej, która obowiązuje w Polsce od 2011 roku. Odbiór techniczny oznacza w praktyce nic innego jak sprawdzanie stanu nieruchomości przed wprowadzeniem się do niej. Jest to idealny czas na to aby zgłosić deweloperowi wszelkie nieprawidłowości i usterki. Warto wówczas zdać się na pomoc naszego specjalisty, który zna przepisy prawa budowlanego, a na miejscu szybko zweryfikuje stan ścian, podłóg, stolarki okiennej i innych elementów wyposażenia domu lub mieszkania.

Dlaczego przeprowadzenie odbioru technicznego mieszkań i domów jest niezbędne?

Obowiązek przeprowadzenia odbioru technicznego w przypadku domów i mieszkań jest niezbędny dla osób, które nabyły nową nieruchomość jeszcze przed uzyskaniem od dewelopera pozwolenia na użytkowanie budynku. Jest to dokument wydawany przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego, a jego uzyskanie jest niczym innym jak po prostu formalną zgodą na potwierdzenie zakończenia budowy. Dokument ten stanowi gwarancję, że budynek pozytywnie przeszedł wszelkie kontrole, a tym samym jest w pełni bezpieczny i nadaje się do zamieszkania, nie zagrażając życiu i zdrowiu nowych lokatorów.

Dlatego pomoc fachowca w trakcie odbioru domu lub mieszkania jest dla Ciebie tak ważna, gdyż gwarantuje bezpieczeństwo.

Odbiór techniczny z fachowcem KROK PO KROKU –  jak wygląda i jakie posiada zalety?

Jeśli właśnie sfinalizowałeś zakup wymarzonej nieruchomości, to gratulujemy. Jednak tak naprawdę czeka Cię jeszcze wiele formalności i emocji, zanim wprowadzisz się do wymarzonego domu lub mieszkania. Dlatego warto byś zdał się na pomoc naszego fachowca, który zna przepisy prawa budowlanego i jest w stanie zweryfikować wygląd mieszkania lub domu z projektem. Ponadto jest w stanie wykryć wszelkie nieprawidłowości i usterki, mogące w przyszłości generować wysokie koszty naprawy. Aby ich uniknąć, warto zdać się na pomoc naszego specjalisty. Pomoże on też we wszelkich formalnościach podczas odbioru technicznego mieszkania lub domu.

Podczas odbioru mieszkania z naszym fachowcem przeanalizuje on prospekt informacyjny, będący integralną częścią umowy deweloperskiej. Zapozna się również z treścią dokumentów w zakresie tak ważnych informacji, jak te dotyczące gruntu i budynku oraz standardu prac wykończeniowych. Zweryfikuje ponadto prawidłowe rozmieszczenie gniazd elektrycznych, przyłączy wodno-kanalizacyjnych, a także wymiarów poszczególnych pomieszczeń. W dalszej kolejności oceni kąty proste, ściany, drzwi, stolarkę okienną i inne elementy wyposażenia i odpowie na Twoje pytania, rozwiewając wszelkie wątpliwości i wspierając Cię w tym trudnym momencie, jakim jest przeprowadzka.

Zaufaj specjalistom i zdaj się na ich pomoc!

Niezwykle ważne jest poczucie komfortu i bezpieczeństwa oraz pewność, że nowe mieszkanie dla nas i naszych bliskich spełnia wszelkie standardy bezpieczeństwa i jest dokładnie takie, jak sobie zaplanowaliśmy. Dlatego skorzystanie z pomocy profesjonalistów, którzy zadbają o formalności i odpowiedzą na wszystkie pytania, jest bardzo pomocne. Dzięki temu zachowasz spokój i będziesz mógł się cieszyć nowym rozdziałem w życiu, jakim jest przeprowadzka do wymarzonego domu lub mieszkania. Pamiętaj, że przekazanie kluczy do mieszkania nie jest równoznaczne z podpisaniem protokołu odbioru technicznego. Tak naprawdę jest to intensywny czas, który powinien być idealnym momentem do zgłoszenia deweloperowi ewentualnych usterek, by mógł je wyeliminować – zgodnie z przepisami prawa. Dlatego pomoc specjalisty będzie dla Ciebie nieoceniona.

Zobacz także:
Archiwum: grudzień 2021