Zarówno okna, jak i drzwi muszą być wykonane z atestowanych materiałów o odpowiednich właściwościach. Jednocześnie ich design powinien być dopasowany do elewacji budynku, aby całość była spójna i wizualnie atrakcyjna. Doskonałe efekty uzyskasz, jeśli wybierzesz okno PCV i drzwi wejściowe profilowane. Sprawdź, o czym jeszcze warto pamiętać!

Jak dobrze wybrać okna?

Okna w domu pełnią kilka ważnych funkcji. Dzięki nim do wnętrza wpada optymalna ilość światła, a domownicy mogą komfortowo odizolować się od głośnych dźwięków. Wybierając okna do domu, warto zwrócić uwagę na ich efektywność cieplną. Im wyższy jest ten parametr, tym mniejsze będą straty ciepła, co bezpośrednio przełoży się na niższe rachunki za ogrzewanie.

Okna mogą różnić się między sobą również profilem, głębokością zabudowy, liczbą komór i materiałem wykonania. Przed złożeniem zamówienia koniecznie sprawdź, jakie właściwości ma interesujący Cię model. Jeśli szukasz funkcjonalnego rozwiązania, wybierz okna z mikrowentylacją i mechanizmem czterostopniowego uchyłu. W domach jednorodzinnych bardzo dobrze sprawdzają się również modele wyposażone w zaczepy antywłamaniowe, które gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa.

Czym kierować się przy wyborze drzwi?

Drzwi wejściowe to element, z którego domownicy korzystają codziennie. Dlatego wybrany model powinien charakteryzować się niezawodnością i odpornością na uszkodzenia. Nowoczesne drzwi zewnętrzne mogą być wykonane z aluminium, drewna lub PCV. W ofercie renomowanego producenta znajdziesz modele gładkie, frezowane lub z efektownymi przeszkleniami w wielu ciekawych wersjach kolorystycznych.

Szukając idealnych drzwi zewnętrznych, nie zapomnij również, aby sprawdzić ich klasę bezpieczeństwa oraz parametry termoizolacyjne. Dodatkowe zabezpieczenia zapewnią Ci wysoki poziom ochrony, a jednocześnie nie wpłyną na wygodę użytkowania drzwi. Natomiast właściwości termoizolacyjne są niezwykle ważne, ponieważ to od nich w dużej mierze będzie zależał komfort termiczny mieszkańców. Drzwi zewnętrzne muszą dobrze izolować ciepło i chronić wnętrze przed chłodem, wiatrem i wilgocią. Istotnym kryterium wyboru jest także wygląd drzwi i zastosowanie funkcjonalnej klamki. Obecnie bardzo modne są długie uchwyty do drzwi w kolorze srebrnym lub złotym, które świetnie pasują do nowoczesnych brył.

Dobrze dobrane okna i drzwi zapewnią Ci komfort przez cały rok. Wybierając poszczególne modele, zwróć uwagę na rozwiązania, które zwiększą poziom bezpieczeństwa domowników i przyczynia się do obniżenia rachunków za prąd. Takie produkty muszą być trwałe i odporne na zmienne warunki atmosferyczne, aby pięknie zdobiły Twój dom przez wiele lat.

Zobacz także:
Archiwum: wrzesień 2023