Ogród w szkle to kompozycja w szklanym pojemniku z keramzytem, podłożem i posadzonymi w nim niewielkimi roślinami doniczkowymi. Dowiedz się, jak dbać o las w słoiku. Jak podlewać rośliny, aby były zdrowe i piękne?

W słoju z roślinami tworzy się specyficzny miniaturowy mikroklimat. Zobacz, jak prawidłowo dbać o rośliny w szkle, gdy zrobić las w słoiku. Jak podlewać ogród w słoiku?

Czy trzeba podlewać las w szkle?

Gdy nie wiesz, jak podlewać las w słoiku, pamiętaj o tym, że woda ma obieg zamknięty. Para wodna osadza się na brzegach naczynia. Następnie spływa i zwiększa wilgoć podłoże. Nieprawidłowa pielęgnacja i zbyt duża wilgotność może spowodować pojawienie się pleśni oraz gnicie korzeni. Podlej podłoże, gdy zauważysz, że woda odparowała.

Las w słoiku – jak podlewać taką dekorację?

Rośliny w szkle podlewa się rzadko i bardzo oszczędnie z uwagi na zamknięty obieg powietrza. Używaj do tego miękkiej, odstanej wody w temperaturze pokojowej. Aby uniknąć zalania liści i łodyg, możesz podlewać za pomocą strzykawki. Taki sposób nawadniania ułatwi też odmierzenie odpowiedniej ilości wody.

Zatroszcz się o swój słoik w szkle, dostarczając mu niewielkie ilości wody, aby rośliny mogły rozwijać się w twojej własnej mini szklarni.

Zobacz także:
Archiwum: marzec 2022