Nie ma bardziej wymagających klientów niż gracze. Doskonale wiedzą o tym producenci sprzętu dla nich przeznaczonego, oferując zaawansowane technologicznie rozwiązania, a także przykuwający wzrok design.

Gracze chętnie sięgają po nowinki techniczne, nic więc dziwnego, że często jako pierwsi mogą je testować.

Wybierając laptop gamingowy, jest wiele czynników, które decydują o zakupie. Szukanie najbardziej zaawansowanych parametrów, automatycznie przekłada się na wzrost ceny sprzętu. A co, jeśli mamy do dyspozycji budżet 4000 zł? Czy w tym pułapie cenowym uda znaleźć się dobrej jakości sprzęt gamingowy? Czas przyjrzeć się możliwościom!

Laptop gamingowy – co wziąć pod uwagę?

Szukając laptopa dla graczy, jest wiele aspektów, które trzeba wziąć pod uwagę. Dobrze jednak pamiętać, że oprócz gamingu, taki komputer powinien posłużyć do innych, codziennych zastosowań.

Jakie parametry będą kluczowe przy wyborze?

  • Procesor – w laptopach dla graczy minimum, by uruchomić popularne tytuły na średnich ustawieniach to procesor czterordzeniowy.
  • Karta graficzna – obok procesora to chyba najważniejszy parametr. Popularna karta graficzna, którą znajdziemy w wielu propozycjach z tego pułapu cenowego, to NVIDIA GeForce RTX 30
  • Pamięć RAM – chociaż łatwo ją rozbudować, dobrze by była możliwość uzupełnienia jej do 16 GB.
  • Design – w przypadku laptopów gamingowych, estetyka ma szczególne znaczenie. Gracze mają swoje upodobania, które znajdują odzwierciedlenie w kupowanych przez nich sprzętach.
  • Klawiatura – powinna być podświetlana i wygodna, by móc błyskawicznie reagować w każdej grze!

Najlepsze laptopy gamingowe do 4000 zł – polecane modele

Gdy wiemy już, na jakie aspekty zwracać uwagę, czas przyjrzeć się polecanym modelom. Do 4000 zł nie będziemy mieć aż takiego wyboru jak wtedy, gdybyśmy założyli budżet o 1000 zł większy. Znajdziemy jednak na tyle interesujące opcje, że podjęcie finalnej decyzji walce nie będzie łatwe.

Zobacz także  Królowa tarasu, książę trawnika i władca ogrodu? Twoje nowe meble czekają!

Jakie laptopy warto rozważyć?

  • Laptop HP Pavilion Gaming 15-ec2211nw FHD Ryzen 5 5600H– laptop z 6-rdzeniowym procesorem AMD Ryzen™ 5 5600H i 8 GB pamięci RAM, którą można rozbudować do 16 GB. Za grafikę odpowiada karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 3050. Komputer działa na Windows 10 Home PL, o komfort gry dba podświetlana klawiatura z oddzielną częścią numeryczną.
  • Laptop HP Victus 16-e0111nw FHD Ryzen 5 5600H – kolejna propozycja od HP. Zapewnia ultraostry, czysty obraz, który będzie nie tylko atutem w rozgrywkach online, ale również sprawdzi się podczas codziennej pracy na komputerze. Sercem komputera jest 6-rdzeniowy procesor AMD Ryzen™ 5 5600H. Dzięki funkcji szybkiego ładowania, laptop w zaledwie pół godziny może uzupełnić moc od 0 do 50%. Wiele portów umożliwia zaś swobodne podłączanie akcesoriów, co jest bardzo istotne dla graczy.
  • Laptop ASUS TUF Gaming F15 FX506LHB-HN323W FHD i5-10300H – to sprzęt gamingowy z czterordzeniowym procesorem Intel® Core™ i5-10300H 2.5 GHz. Za doskonałe wrażenia graficzne odpowiada karta NVIDIA® GeForce® GTX 1650. Złącza USB 3.1 to gwarancja szybkiego transferu danych.
  • Laptop DELL G15 5515 Ryzen Edition FHD Ryzen 5 5600H – sześciordzeniowy procesor AMD Ryzen™ 5 5600H odpowiada za płynne działanie sprzętu, a za świetnej jakości grafikę – dedykowany układ NVIDIA GeForce RTX 3050. Szybki i bezpieczny system Windows 11 oznacza wygodne korzystanie z komputera nie tylko do gier.

Sprawdź ofertę laptopów do gier w MediaMarkt!

Zobacz także:
Zobacz także  Roślina na wianki – jakie kwiaty i zioła do plecenia wianków?
Archiwum: lipiec 2022