Stwórz biuro w swoim ogrodzie

Praca wśród natury może znakomicie pobudzić kreatywność, a świeże powietrze sprawi, że myślenie o kolejnych zadaniach będzie przyjemniejsze. Wybierając miejsce do pracy w przydomowym ogrodzie, zadbaj o naturalne oświetlenie stanowiska, prywatność i wygodę.

W pracy poza domem przede wszystkim musisz zadbać o swój komfort, ale również o sprzęt elektroniczny. Jeśli nie masz jak podłączyć laptopa do ładowania w swoim ogródku, to przydatny może być np. Lenovo ThinkPad. Rozważ urządzenia, wyróżniające się długim czasem pracy na baterii, gdzie na jednym ładowaniu laptop wytrzyma nawet kilkanaście godzin. Zdążysz więc uporać się z wszystkimi zadaniami, zanim zaistnieje potrzeba szukania ładowarki.

Do pracy w ogrodzie wystarczy Ci zwykły stół i krzesło, jednak warto pomyśleć o dodatkowych rozwiązaniach. Przede wszystkim parasol ogrodowy przyda się w słoneczne dni. W końcu nikt nie lubi, gdy słońce świeci mu prosto w monitor. Upewnij się również, że będziesz mieć dobre połączenie z Wi-Fi, o ile go potrzebujesz. Być może wystarczy podpięcie modemu możliwie jak najbliżej miejsca Twojej pracy?

Dobrym pomysłem może być rozstawienie się wśród zieleni. Gdy będziesz chciał, aby Twój wzrok nieco odpoczął, po prostu zerkniesz na barwne kwiaty. W takim otoczeniu po prostu przyjemniej się pracuje. A jeśli po wykonaniu wszystkich obowiązków będziesz chciał się zrelaksować, możesz uruchomić swoją ulubioną grę w takim niestandardowym miejscu. Pamiętaj jednak, że laptopy do gier mogą wymagać podłączenia ich do ładowania.

Wykorzystaj balkon

Nie posiadasz ogrodu? To jeszcze nic straconego! Balkon również będzie mógł posłużyć Ci jako miejsce pracy. Mały kącik może być bardzo przytulny, a do tego daje możliwość obcowania z naturą. Warto go jednak nieco przysposobić.

Przede wszystkim zadbaj o swoją wygodę. Poduszki i koce sprawią, że będziesz mógł się wygodnie rozsiąść podczas pracy. Na balustradzie możesz ustawić doniczki z roślinami, które podbiją estetykę balkonu. Dodadzą też świeżości i koloru, a czasami, gdy zawieje wiatr, poczujesz ich przyjemną woń.

Jeśli zależy Ci na przytulnej przestrzeni, rozważ położenie dywanu. Warto jednak zdecydować się na model, który w razie czego łatwo wyczyścisz. Przydatne będą także zasłony lub markizy, dzięki którym uchronisz się przed słońcem, a także zyskasz więcej prywatności.

Na małych balkonach dobrze sprawdzają się stoliki z rozsuwanymi bokami. Możesz samemu oszacować, ile miejsca będzie Ci potrzebne. Oprócz laptopa możesz postawić na nim również przekąski czy dzbanek z herbatą. W takim miejscu możesz poczuć się naprawdę komfortowo, dlatego pracę dodatkowo mogłoby uprzyjemnić urządzenie z ekranem dotykowym. Na rynku są dostępne laptopy, które oferują taką funkcjonalność, np.: https://www.komputronik.pl/search-filter/5022/laptopy-z-ekranem-dotykowym. Dzięki nim możesz wygodnie rozłożyć się na fotelu, otulić kocem i pracować bez potrzeby używania myszki.

Coś dla nocnych marków

Praca w ogrodzie wieczorem lub nocą? Czemu nie! Niektórzy są w tych godzinach najefektywniejsi. Jeśli Ty również zaliczasz się do tego grona, to możesz skorzystać z kilku możliwości.

Szkoda byłoby nie wykorzystać lampek do stworzenia przytulnej atmosfery. Możesz położyć je na biurku lub wykorzystać parapety bądź drzewa czy krzewy. Do tego w pobliżu laptopa możesz postawić kilka zapachowych świec. W ten sposób praca z całą pewnością będzie przyjemniejsza.

A może chciałbyś bardziej poeksperymentować? W takim razie rozstaw w swoim ogrodzie namiot, zapal lampkę nocną, wejdź do śpiwora i sprawdź, jak będzie Ci się pracować w takich warunkach. Kto wie, może okaże się, że pobudzą one Twoją kreatywność?

Outdoor home office to stosunkowo nowe pojęcie. Jednak jeśli masz możliwość pracy zdalnej, to warto co jakiś czas sprawdzić, czy taka zmiana otoczenia nie wpłynie korzystnie na Twoją efektywność. Poza tym warto od czasu do czasu spędzić czas poza swoim biurem, prawda?

Artykuł sponsorowany

Zobacz także:
Archiwum: grudzień 2023