Grzybiarze mieszkający w dużych miastach wcale nie muszą rezygnować ze swojego hobby! W okolicy na pewno znajdzie się las pełen grzybów. Zastanawiasz się, gdzie na grzyby? Szczecin i okolice to bardzo dobre miejsce!

Jesień to ulubiona pora roku grzybiarzy. Pasja do zbierania grzybów łączy często całe rodzin. Niektórzy nawet traktują to jako prawdziwą rodzinną tradycję, która kultywowana jest każdego roku. Zastanawiasz się gdzie na grzyby? Szczecin i jego okolice to naprawdę świetne miejsce, by móc oddać się swojemu hobby. Dowiedz się więcej!

Gdzie na grzyby w Szczecinie?

Lasy graniczące z dużymi aglomeracjami miejskimi nie są zwykle najlepszym miejscem do zbierania grzybów. Chętnych jest po prostu zbyt dużo. Sprawa wygląda inaczej, jeżeli chodzi o lasy oddalone od miasta. Stamtąd można bez problemu wrócić z całymi koszykami grzybów. Gdzie na grzyby w Szczecinie i okolicach warto się wybrać? Oto najlepsze miejsca:

  • lasy w okolicy Polic;
  • lasy w okolicy Wielgowa;
  • lasy w okolicy Rurka;
  • lasy w okolicy Dobieszyna;
  • Brzózki nad Zalewem Szczecińskim;
  • Zdunowo;
  • Puszcza Goleniowska.

Powyższe miejsca polecają sami grzybiarze. Jadąc tam, masz pewność, że nie wrócisz z pustymi rękami.

Co warto wiedzieć przed grzybobraniem?

Jeżeli nie masz jeszcze doświadczenia w rozpoznawaniu grzybów, to zabierz do lasu atlas. Atlas grzybów będzie naprawdę bardzo przydatny, bo pozwoli uniknąć ryzyka zabrania do domu grzybów niejadalnych lub trujących. Jeżeli wciąż masz wątpliwości co do jakiegoś okazu, to zawsze możesz go zabrać do lokalnej stacji sanepidu.

Pamiętaj, aby podczas zbierania grzybów nie niszczyć grzybni, ponieważ możesz doprowadzić do sytuacji, w której w danym miejscu więcej nie urosną grzyby. Kiedy już zabierzesz grzyba, to miejsce po nim zasłoń ściółką, dzięki temu grzybnia nie wyschnie.

kobieta zbiera grzyby do koszyczka
Zobacz także:
Archiwum: wrzesień 2022