„Kiedyś znajdę dla nas dom, z wielkim oknem na świat” śpiewała Anita Lipnicka. I choć to piękna, poetycka metafora, nie oznacza, że… nie może stać się częścią naszej rzeczywistości. Żeby mogło się to udać, potrzebny jest projekt otwarty na nowe możliwości. Zatrzeć granicę między domem a ogrodem? Brzmi jak świetny plan! W wymarzonym domu warto przede wszystkim zadbać o ciepło, piękno i radość dzielenia się nimi. Tę potrzebę idealnie realizują suwanki, czyli drzwi tarasowe przesuwne, nie tylko gwarantujące mnóstwo światła we wnętrzu, ale też zapewniające panoramiczny widok, który będzie zachwycał i urzekał przez cały rok.

Drzwi zewnętrzne przesuwne otwierają się na słońce

Jak zaprosić słońce do salonu, kuchni i serca? Wystarczy dobrze wybrać z bogatej oferty suwanek i cieszyć się spektakularnymi efektami. Drzwi tarasowe przesuwne Morlite Vision idealnie wpiszą się w nowoczesny projekt architektoniczny, dzięki któremu słońce stanie się częstym gościem na porannej kawie czy popołudniowym koktajlu. Ich zalety – poza spektakularnym wyglądem?

– Perfekcyjne zarządzanie światłem i ciepłem we wnętrzu! Pakiet szybowy ECLAZ odznacza się wysoką przepuszczalnością światła (LT = 77%), więc mamy gwarancję, że w domu będzie jasno. Znakomite parametry cieplne (Ug = 0,5) oraz przepuszczalność energii słonecznej na imponującym poziomie (g = 60%), to z kolei maksymalne wykorzystanie ciepła, najlepszego prezentu od natury – mówi Dawid Mickiewicz, ekspert marki OknoPlus.

Użycie szyb energooszczędnych oraz doskonała izolacja połączeń stałych i ruchomych jest szczególnie ważna, jeśli chodzi o drzwi tarasowe przesuwne, które przecież często są w ruchu. Szczelna izolacja zapewnia komfort cieplny i gwarantuje niższe rachunki, co bez wątpienia jest niezaprzeczalnym atutem w obecnych czasach.

Od razu robi się cieplej w sercu, kiedy można zakręcić grzejnik, usiąść z filiżanką kawy w blasku naturalnego światła w salonie i zanurzyć się w marzeniach, zamiast plątać w szalonych rozliczeniach od swojego dostawcy energii.

Drzwi tarasowe przesuwne Morlite Vision

Co jeszcze potrafią dla nas zrobić drzwi zewnętrzne przesuwne?                   

Jak ściana, to tylko jako okno albo drzwi podnoszono-przesuwne

Podobno „Z czterech ścian, człowiek wybiera jedną, tę z oknem”. Dlatego to okno warto wybrać jak najlepiej. A jeszcze lepiej –  prawie całkowicie pozbyć się ściany! Dobry widok zdecydowanie poprawia samopoczucie, dodając domowej aranżacji i codziennemu życiu więcej lekkości. Jak zatem maksymalnie wykorzystać potencjał dużych przeszkleń? Tutaj akurat rozmiar ma znaczenie! Drzwi podnoszono-przesuwne Reveal Side pozwalają zaszaleć z wielkością szyby. Skrzydło drzwiowe może ważyć 400 kg, a dzięki okuciom podnoszono-przesuwnym, domownicy nie będą mieć najmniejszego problemu, żeby z łatwością  i radością zaprosić ogród do salonu. Niepozorna do tej pory ściana zamienia się w wielkie, oszklone, funkcjonalne drzwi podnoszono-przesuwne, pozwalające na swobodne łączenie przestrzeni wewnętrznej z zewnętrzną. Wystarczy przejść przez zrównany z podłogą próg i rozkoszować się urokami ogrodu. Takie rozwiązanie to idealna propozycja dla ludzi poszukujących nieskrępowanego kontaktu z naturą.

Drzwi podnoszono-przesuwne Reveal Slide

Mniej znaczy więcej

Drzwi tarasowe przesuwne skonstruowane są z wielką dbałością o każdy najmniejszy detal. To produkt dedykowany wszystkim tym, którzy cenią sobie nowoczesny design i chcą, aby ich budynek wyróżniał się na tle innych – mówi Dawid Mickiewicz, ekspert OknoPlus

Jak osiągnięto lekkość i zamierzony efekt WOW przy tak dużych rozmiarach szyb? Drzwi zewnętrzne przesuwne dostępne w ofercie OknoPlus – jeśli patrzymy z zewnątrz – to przede wszystkim wąskie, estetyczne profile i ogromne tafle. Słowem, nowoczesny minimalizm w najlepszym wydaniu. A dla domowników? Oglądane od wewnątrz stanowią dyskretną ramę dla kompozycji domowego ogrodu. Dodatkowo gra barw i świateł, przenikająca przez wielkie szyby z pewnością będzie wpływać na lepszy nastrój wszystkich mieszkańców.

Drzwi zewnętrzne przesuwne

Drzwi tarasowe przesuwne – cichosza

Piękno to jednak nie wszystko! Dzięki doskonałej izolacji całość konstrukcji zyskuje również w kontekście dźwiękoszczelności. Kiedy zapadnie zmrok, drzwi podnoszono-przesuwne można  lekko i cicho zamknąć, żeby odciąć się od ewentualnych hałasów z zewnątrz. W takim azylu nie trudno o piękne sny i spokojną głowę. Można głęboko odetchnąć – marzenie o bezpiecznej i ciepłej przestrzeni udało się zrealizować. Kto by pomyślał, jak bardzo na komfort życia może wpłynąć takie nowoczesne rozwiązanie jak drzwi tarasowe przesuwne.

***

„Dom to oglądanie księżyca wschodzącego nad szałwią i towarzystwo kogoś, kogo można przywołać do okna, żebyście obejrzeli to razem”. Drzwi zewnętrzne przesuwne sprawiają, że naprawdę i dosłownie tylko krok dzieli nas od tego, żeby żyć swoim marzeniem.

Zobacz także:
Archiwum: listopad 2022