Obecna architektura bardzo często nas zaskakuje. Mamy przyjemność podziwiać rozwiązania, o których wcześniej nie mieliśmy zielonego pojęcia. Polepsza się nie tylko wygląd domów, ale także ich funkcjonalność. Jak widać na załączonym obrazku, te dwa aspekty można uzyskać jednocześnie. Jest to cel chyba każdej osoby, która wykańcza dom. Czy można taras urządzić pod balkonem i na dodatek do zadaszyć? W obecnych czasach wszystko jest możliwe. Powiedzmy sobie o tej możliwości nieco więcej. 

Wykorzystanie każdego metra kwadratowego 

Obecne nieruchomości są naprawdę drogie. Czasami za 1 metr kwadratowy musimy zapłacić kilkanaście tysięcy złotych. Musimy przyznać, że kwoty te robią wrażenie. Gdy już zdecydowaliśmy się na zakup domu za taką wysoką cenę, to nie jest wcale dziwne to, że chcemy wykorzystać absolutnie każdy metr kwadratowy. Jest to całkiem normalne. 

W domach dzisiejszych od deweloperów można zauważyć, że ogródki są niestety bardzo małe. Często taras znajduje się centralnie pod balkonem. Na pierwszy rzut oka większości osobom rozwiązanie to się nie podoba, ale warto się do niego przekonać, ponieważ można stworzyć coś naprawdę przepięknego. Tarasy pod balkonem można ciekawie zaaranżować oraz zadaszyć. Skupmy się na zadaszeniach. 

Zadaszenia może i wydają się na pierwszy rzut oka nieco skomplikowane, szczególnie gdy mamy do wykorzystania podłoże balkonu, ale dla firmy, która w tym się specjalizuje, jak na przykład Tarasola jest to przysłowiowa bułka z masłem. 

Na jakie zadaszenie można postawić?

Tak naprawdę możemy pójść w klasykę, czy też pójść w rozwiązania nowoczesne. Klasycznym rozwiązaniem jest na pewno zadaszenie materiałowe. Zadaszenia materiałowe rzeczywiście dobrze wyglądają oraz świetnie spełniają swoją funkcję. Jedyne co nas do tego rozwiązania nie do końca przekonuje to proces zużycia. Raczej nikt nam nie wmówi, że materiałowe zadaszenie dachu jest na lata. Raczej tak nie będzie, chociaż na rynku spotykamy się już z coraz mocniejszymi materiałami, które w sektorze tym jak najbardziej się odnajdują. 

Drugim rozwiązaniem, które jest na pewno nowocześniejsze, jest zadaszenie z odsuwanych paneli. Musimy przyznać, że tego rodzaju tarasy wyglądają nowocześnie, modnie oraz zachęcająco. Na takim tarasie na pewno bardzo miło się wypoczywa i przeczyta się niejedną książkę. Tylko i wyłącznie od nas zależy, czy w danym momencie nasz taras jest zadaszony, czy też nie. Wiadomo, że może być różna pogoda i najczęściej pod nią właśnie dopasowujemy tego typu rzeczy. Na pewno gorzej jest, jeśli wyboru nie mamy i na przykład dach w naszym tarasie musi być cały czas rozłożony. 

Oczywiście zadaszenie przy użyciu ruchomych paneli jest droższe od tego materiałowego, ale na pewno musimy zauważyć, że jest to inwestycja na długie, długie lata. Tego możemy być pewni w stu procentach. Odpowiedzmy sobie na to pytanie, czy chcemy zapłacić raz nieco więcej i mieć spokój, czy też nieco zaoszczędzić, ale mieć zawsze z tyłu głowy konieczność wymiany zadaszenia.

Zobacz także:
Archiwum: grudzień 2022