Grill elektryczny – ranking 2023

Jaki wybrać grill elektryczny? Ranking przez nas przygotowany ułatwi decyzję. Przeczytaj artykuł i poznaj najważniejsze cechy i parametry, którymi charakteryzują się najlepsze modele na rynku.
grill elektryczny ranking

Poniższy ranking to subiektywne zestawienie, które powstało na podstawie badań, testów oraz informacji o produktach wybranych przez redakcję Gardeneo. Odnośniki w artykule to linki afiliacyjne. Jeżeli kupisz produkty lub przejdziesz na stronę przez te odnośniki, możemy otrzymać za to niewielką prowizję. Dzięki temu jesteśmy w stanie pokryć koszty oraz dalej rozwijać nasz portal.

Z artykułu dowiesz się, które grille elektryczne są najlepsze, ale to nie wszystko. Oczywiście poznasz kryteria, którymi się kierowaliśmy, podejmując decyzję. Z części poradnikowej dowiesz się, na co należy zwrócić szczególną uwagę, przeglądając oferty. Poznasz bliżej renomowane marki zajmujące się konstruowaniem tych urządzeń, oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. 

Najlepszy grill elektryczny – jak wybieraliśmy?

Kupujesz grill elektryczny? Jaki wybrać, żeby dobrać idealne urządzenie do swoich potrzeb? Możesz wspomóc się naszym zestawieniem pięciu najlepszych modeli. Podczas typowania zwycięzcy rankingu, wzięliśmy pod uwagę wiele marek i ich produktów i przeanalizowaliśmy ich parametry i funkcje. Kierowaliśmy się nie tylko marką, ale również opiniami użytkowników, a pełną listę naszych kryteriów znajdziesz poniżej:

 • Jaką moc znamionową ma dany model?
 • Jaka jest powierzchnia grilla i jej rodzaj?
 • Czy sprzęt umożliwia regulację temperatury?
 • Czy produkt pochodzi od renomowanego producenta? 
 • Z jakich materiałów wykonano urządzenie?
 • Czy posiada dodatkowe funkcje?
 • Czy jest odporny na wilgoć?
 • Jakie producent dołącza akcesoria do zestawu?

Podjęcie decyzji nie było łatwe, ale dzięki jasno określonym czynnikom, udało nam się podjąć obiektywną decyzję. Dzięki temu masz pewność, że wybierając jeden z polecanych przez nas produktów, kupujesz wysokiej klasy urządzenie, trwałe i charakteryzujące się długą żywotnością.

Steba VG 350 BIG (VG350BIG)
Zalety
 • Znaczna pojemność wewnętrzna – do 5 litrów
 • Możliwość regulacji temperatury do 250 stopni Celsjusza
 • Wyposażony w dodatkowe akcesoria, takie jak ruszt i patelnia
 • Prosty w obsłudze i łatwy w utrzymaniu czystości
Wady
 • Trudne w czyszczeniu.
 • Wysoka cena w porównaniu do innych grilli.

Steba VG 350 BIG (VG350BIG) to wydajny grill elektryczny o dużej powierzchni grillowania. Z regulacją temperatury, wyjmowaną tacką na tłuszcz oraz funkcją automatycznego odłączenia, zapewniającą bezpieczeństwo użytkowania. Idealny do grillowania w domu lub na zewnątrz.

Weber Pulse 2000 (85010079)
Zalety
 • Zintegrowany termometr do mięsa dla idealnego wypieczenia
 • Elektryczne palniki zapewniają łatwe i czyste gotowanie
 • Możliwość regulacji temperatury z poziomu aplikacji mobilnej
 • Duża powierzchnia grilla umożliwiająca jednoczesne grillowanie dla wielu osób
Wady
 • Niska mobilność z powodu wagi i rozmiaru
 • Wysoka cena w porównaniu do innych grilli elektrycznych

Weber Pulse 2000 (85010079) to elektryczny grill z powierzchnią gotowania 49 x 39 cm. Wyposażony w technologię iGrill, zapewniającą kontrolę temperatury i monitoring mięsa przez Bluetooth. Idealny dla miłośników smażenia na balkonie czy w ogródku.

Moc grilla elektrycznego

Moc znamionowa grilla elektrycznego podawana jest zazwyczaj w kilowatach (kW). Im większy jest ten parametr, tym szybciej nagrzewa się płyta lub ruszt, a ty uzyskasz pożądaną temperaturę. Podczas przygotowywania potraw z grilla moc jest bardzo istotnym czynnikiem, gdyż wpływa na szybsze pieczenie potraw. W zależności od powierzchni rusztu lub płyty moc poszczególnych modeli może się różnić w zakresie od 1000 W do 3500 W.

Pamiętaj, żeby nie wybierać urządzenia na wyrost. Większa moc wiąże się ze zwiększonym zużyciem prądu, co mija się z celem, jeśli nie wykorzystasz w pełni potencjału dużego, mocnego urządzenia. Jeśli planujesz grillować w mniejszym gronie, sporadycznie, to lepiej zdecydować się na prostszy i tańszy sprzęt.

Wielkość powierzchni grzewczej i jej rodzaj

Powierzchnia grillowa to bardzo ważny aspekt, który należy rozważyć, kupując grill elektryczny. Należy dopasować ją do rodzaju i ilości potraw, które chcesz przyrządzać. Na rynku dostępne są prawdziwe kombajny z dużą ilością miejsca na potrawy, ale znajdziesz też tańsze proste urządzenia przypominające tradycyjnego grilla węglowego. Dobrze dobrana wielkość powierzchni wpłynie nie tylko na komfort użytkowania, ale też na jakość grillowanych potraw. Zbyt duża ilość różnych dań na małej płycie, spowoduje, że nie upieką się równomiernie. 

Rodzaj powierzchni grzewczej też ma spore znaczenia dla jakości przygotowywanych dań. Płyta grzejna jest idealna do grillowania warzyw oraz ryb, ale w przypadku tradycyjnych mięs i kiełbas lepiej sprawdzi się standardowy ruszt. Wiele z dostępnych modeli oferuje dodatkowe, wymienne akcesoria, dzięki czemu nie będziesz zmuszony do zakupu dwóch modeli o odmiennych typach powierzchni grzewczej.

Regulacja temperatury grzania

Możliwość regulacji temperatury grillowania jest jedną z ważniejszych funkcji, którą musi mieć dobrej jakości grill elektryczny. W przypadku pieczenie różnych potraw kluczową sprawą jest dobranie odpowiedniej temperatury do konkretnego dania. Ma to wpływ na jakość i smak przyrządzanego posiłku. Urządzenie z regulacją mocy, umożliwia precyzyjne ustawienie temperatury, dzięki czemu możesz na bieżąco kontrolować swoje potrawy.

Większość modeli na rynku wyposażono przynajmniej w podstawową regulację, ale jeśli jesteś zapalonym kucharzem, to z pewnością docenisz bardziej zaawansowane rozwiązania i dokładniejsze ustawienia. Grille z wyższej półki wyposażone są w elektroniczny wyświetlacz, pozwalający na wpisanie pożądanej temperatury, a po jej osiągnięciu, utrzymanie na aktualnym poziomie przez dłuższy czas. 

Rodzaj i jakość materiału

Na trwałość, żywotność produktu i komfort korzystania wpływa także jakość użytych w produkcji sprzętu materiałów. Producenci najczęściej sięgają po sprawdzone stopy metali, aluminium, tworzywo sztuczne, czasem żeliwo a w przypadku najdroższych modeli zdarzają się takie, w których wykorzystano elementy ceramiczne. 

Stal nierdzewna to popularny materiał, który jest odporny na korozję, wytrzymały i łatwy w utrzymaniu czystości. Bardzo dobrze przewodzi ciepło, ale nie w takim stopniu jak żeliwo, które jest rzadziej wykorzystywane. Ruszty żeliwne charakteryzują się większą wagą, są cięższe do utrzymania w czystości, ale szybciej się nagrzewają i utrzymują temperaturę. Minusem tego materiału jest ruchliwość, dlatego trzeba być ostrożnym podczas korzystania ze sprzęt, który ma elementy z tego surowca. 

Aluminium łączy w sobie cechy obu poprzednich materiałów. Szybko się nagrzewa i szybko traci temperaturę, jest łatwe w utrzymaniu czystości i odporne na uszkodzenia mechaniczne. W najdroższych modelach zastosowano elementy ceramiczne, które są wytrzymałe, równomiernie rozprowadzają ciepło i są bardzo łatwe do wyczyszczenia. Tego typu urządzenia są dedykowane dla najbardziej wymagających użytkowników.

Dodatkowe funkcje 

Grille elektryczne ogrodowe mogą być wyposażone w wiele dodatkowych przydatnych funkcji ułatwiających grillowanie. Wbudowany termostat ułatwia precyzyjną regulację temperatury i jej późniejszą kontrolę podczas grillowania. W zależności od modelu można spotkać termostaty elektroniczne i mechaniczne. Kolejną przydatną funkcją jest system odprowadzania tłuszczu. To szczególnie ważne w przypadku elektrycznych podzespołów, które po zalaniu mogą odmówić dalszej współpracy. 

Jeśli w wybranym przez ciebie modelu istnieje możliwość zamknięcia pokrywy, będziesz mógł cieszyć się swoimi ulubionymi potrawami także podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych. Droższe modele, które mają większą powierzchnię grillowania, umożliwiają pieczenie na różnych poziomach, dzięki czemu masz możliwość przygotowywania w jednym czasie potraw, o innych wymaganiach odnośnie do temperatury. Jedną z bardziej podstawowych dodatkowych funkcjonalności jest też timer, który umożliwi ci kontrolę nad czasem pieczenia i poinformuje, kiedy dobiegnie on do końca.

Renomowany producent

Podczas wyboru najlepszego grilla elektrycznego warto kierować się marką producenta. Firmy, które przez długie lata budowały zaufanie do swojej marki, mają dużo do stracenia, dlatego trzymają wysoki poziom i oferują produkty z najlepszych materiałów. Renomowana firma to również gwarancja dobrej obsługi posprzedażowej, serwisu i długiej żywotności urządzenia. 

Klarstein Gatsby Grill 2000 W – wybór redakcji

Klarstein Gatsby 2000 W to nowoczesny grill ogrodowy, który pozwala na łatwe i wygodne przygotowanie smacznych potraw na świeżym powietrzu. Grill ma moc 2000 W i powierzchnię grillowania o wymiarach 41 × 24 cm, co pozwala na jednoczesne przygotowanie kilku potraw. Regulacja temperatury umożliwia jej ustawienie w zakresie od 50°C do 300°C. Urządzenie wyposażono w pokrywę ze wbudowanym termometr, dzięki czemu można kontrolować temperaturę wewnątrz i zapewnić odpowiednie warunki pieczenia. Sprzęt wykonano ze stali nierdzewnej i aluminium, co zapewnia łatwość w utrzymaniu czystości. 

Grill ma również funkcję utrzymania temperatury potraw, a wbudowany timer umożliwia ustawienie dokładnego czasu pieczenia. System odprowadzania tłuszczu zapobiega nadmiernemu brudzeniu się urządzenia i chroni podzespoły przed zalaniem. Grill jest łatwy w obsłudze i posiada czytelne przyciski, a system automatycznego wyłączania zabezpiecza przed przegrzaniem. W zestawie otrzymasz 2 ruszty grillowe oraz tacka na tłuszcz. Opisywany model kosztuje około 1000 złotych.

Steba VG 350 BIG – najlepszy stosunek jakości do ceny

Steba to bardzo elegancki i funkcjonalny grill elektryczny do ogrodu, który przy okazji wykazuje się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości. Generuje przyzwoitą moc 2200 W i dość dużą powierzchnię grzejną, dzięki czemu z łatwością przygotujesz większe porcje potraw wymagających wysokiej temperatury pieczenia. Dobór odpowiednich ustawień ułatwi ci regulacja temperatury w zakresie od 80 do 300 stopni Celsjusza. W pokrywie osadzono termometr, dzięki któremu masz możliwość kontrolowania jej w czasie rzeczywistym. 

System Low-Fat skutecznie odprowadza tłuszcz, zapobiegając nadmiernemu dymieniu i ewentualnemu uszkodzeniu podzespołów urządzenia. 

Całość wykonana została bardzo solidnie z dobrej jakości stali nierdzewnej i aluminium, co gwarantuje trwałość i długą żywotność sprzętu. Za opisywany model należy zapłacić około 900 złotych, a w zestawie znajdziesz dwa ruszty grillowe, tackę na tłuszcz i dodatkową blachę do smażenia. Jest to bardzo dobrze wykonany produkt, który zadowoli większość użytkowników. Sprawdzi się zarówno podczas małych spotkań, jak i większego zjazdu rodzinnego. 

Steba VG 350 BIG (VG350BIG)
Zalety
 • Znaczna pojemność wewnętrzna – do 5 litrów
 • Możliwość regulacji temperatury do 250 stopni Celsjusza
 • Wyposażony w dodatkowe akcesoria, takie jak ruszt i patelnia
 • Prosty w obsłudze i łatwy w utrzymaniu czystości
Wady
 • Trudne w czyszczeniu.
 • Wysoka cena w porównaniu do innych grilli.

Steba VG 350 BIG (VG350BIG) to wydajny grill elektryczny o dużej powierzchni grillowania. Z regulacją temperatury, wyjmowaną tacką na tłuszcz oraz funkcją automatycznego odłączenia, zapewniającą bezpieczeństwo użytkowania. Idealny do grillowania w domu lub na zewnątrz.

Weber Pulse 2000 – gdy cena nie gra roli

Weber Pulse 2000 to produkt z górnej półki, grill w tej odsłonie kosztuje około 6 tysięcy złotych, a do jego wykonania wykorzystano stal nierdzewną i żeliwo. Posiada dwie niezależne strefy grillowania, ma moc 2200 W i dużą powierzchnię grzewczą, dzięki czemu z łatwością przygotujesz na nim większe ilości jedzenia, które wymaga odmiennych warunków przygotowania. Urządzenie wyposażone jest w wyświetlacz LED, który pozwala precyzyjnie kontrolować temperaturę, a obsługę na odległość umożliwia aplikacja iGrill.

Za jej pomocą z łatwością możesz kontrolować temperaturę i czas przygotowania potraw. Całość osadzona została na wygodnym wózku, który ułatwia transport, natomiast funkcjonalne uchwyty na akcesoria znajdujące się po dwóch bokach grilla, ułatwią ci zachowanie porządku podczas przygotowania posiłku. Jeśli zabraknie ci miejsca na dania, zawsze możesz skorzystać z dodatkowych, rozkładanych półek. Weber Pulse 2000 to zaawansowane urządzenie dedykowane dla wymagających użytkowników.

Weber Pulse 2000 (85010079)
Zalety
 • Zintegrowany termometr do mięsa dla idealnego wypieczenia
 • Elektryczne palniki zapewniają łatwe i czyste gotowanie
 • Możliwość regulacji temperatury z poziomu aplikacji mobilnej
 • Duża powierzchnia grilla umożliwiająca jednoczesne grillowanie dla wielu osób
Wady
 • Niska mobilność z powodu wagi i rozmiaru
 • Wysoka cena w porównaniu do innych grilli elektrycznych

Weber Pulse 2000 (85010079) to elektryczny grill z powierzchnią gotowania 49 x 39 cm. Wyposażony w technologię iGrill, zapewniającą kontrolę temperatury i monitoring mięsa przez Bluetooth. Idealny dla miłośników smażenia na balkonie czy w ogródku.

Fieldmann FZG 2005-E – tani i funkcjonalny

Fieldmann FZG 2005-E to praktyczny i funkcjonalny grill elektryczny, który oferowany jest w bardzo przystępnej cenie około 500 złotych. Urządzenie generuje moc 1600 W, co w zupełności wystarczy na przygotowanie smacznego dania dla czterech osób, w krótkim czasie. Produkt wyposażono w wiele udogodnień, jak na przykład zamykana klapa ze wbudowanym termometrem czy specjalny pojemnik na przyprawy. 

Żeliwna powierzchnia rusztu pokryta została specjalnym nieprzywierającym materiałem i podzielona na dwie części. Jedna jest prosta, przeznaczona do grillowania warzyw, druga natomiast żebrowana, dedykowana do mięs i kiełbas. Grill ma specjalny system odprowadzania tłuszczu i pojemną tacę ociekową. To produkt wykazujący się przyzwoitym stosunkiem ceny do jakości. To na co mogą narzekać bardziej wymagający użytkownicy, to mało precyzyjna regulacja mocy urządzenia i temperatury pieczenia. 

YOER GrillMate EG01BK – budżetowy grill elektryczny

Yoer GrillMate to jeden z najlepszych produktów w swoim przedziale cenowym. Umożliwia zastosowanie jako urządzenie ogrodowe na stojaku oraz po zdjęciu grilla, możesz z niego korzystać także w domu. Sprzęt charakteryzuje się bardzo przyzwoitą mocą na poziomie 2000 W, co umożliwia szybkie przygotowanie każdej potrawy. Powierzchnia grillowa zapewnia dużo miejsca na potrawy, dzięki czemu sprawdzi się nawet podczas zjazdów rodzinnych. Urządzenie wyposażone zostało w kilka systemów bezpieczeństwa, co raczej rzadko spotykane w produktach z tego przedziału cenowego. 

Za Yoer GrillMate należy zapłacić około 400 złotych, ale w zamian otrzymujesz wydajne urządzenie, przyzwoicie wykonane ze stali nierdzewnej i lekkiego tworzywa sztucznego z bogatym wyposażeniem. Tacka na tłuszcz, ruszt chromowany, płyta do grillowania bez tłuszczu oraz mini ruszt to wszystko znajdziesz w zestawie. Grill jest łatwy w utrzymaniu czystości i lekki, dlatego jego transport nie sprawi ci najmniejszych trudności.

Najlepsze marki grillów elektrycznych

Wiesz już z części poradnikowej, dlaczego wybór renomowanej marki to jeden z ważniejszych aspektów podczas zakupu grilla elektrycznego. Klarstein to jeden z liderów na rynku sprzętu AGD. Jest to niemiecka firma założona w 2005 roku, która szybko zdobyła uznanie użytkowników dzięki swojemu innowacyjnemu podejściu do projektowania i produkcji sprzętu. Oferta firmy obejmuje różnego rodzaju urządzenia, takie jak ekspresy do kawy, tostery, czy grille elektryczne.

Steba to kolejny na naszej liście niemiecki producent sprzętu AGD i RTV, w którego ofercie znajdziesz między innymi oczyszczacze powietrza, wagi kuchenne czy grille elektryczne. Decydując się na urządzenie tej marki, uzyskasz też bardzo dobrą obsługę posprzedażową, w tym serwis. 

Weber to pochodzący ze Stanów Zjednoczonych producent wysokiej klasy luksusowych sprzętów AGD i RTV. Na tle konkurencji wyróżnia ją długoletnie doświadczenie w dostarczaniu nowatorskich rozwiązań do domów i ogrodów. W ofercie tej marki znajdziesz produkty o ciekawym designie i wyjątkowo długiej żywotności. 

Przedostatnim z wybranych przez nas producentów jest Fieldmann. Marka powstała stosunkowo niedawno, bo w 2008 roku, ale zdążyła już zaskarbić sobie przychylność użytkowników, za sprawą produkcji bardzo dobrej jakości urządzeń.

Yoer to polska marka działająca na rynku już kilkanaście lat. W jej ofercie znajdziesz między innymi ekspresy do kawy, tostery czy mikrofalówki

Grill elektryczny – najczęściej zadawane pytania

Wybór idealnego grilla elektrycznego nie jest łatwy. Nawet po przeanalizowaniu parametrów i funkcji niezliczonych modeli, mogą pojawić się dodatkowe pytania. Na najpopularniejsze z nich udzielamy odpowiedzi poniżej.

Jakie są korzyści z używania grilla elektrycznego?

Grille elektryczne przede wszystkim nie dymią w takim stopniu jak węglowe odpowiedniki i są przyjaźniejsze dla środowiska. Urządzenia te umożliwiają też dokładniejszą kontrolę temperatury pieczenia, dzięki czemu masz możliwość przygotowywania różnych potraw. 

Czy grilla elektrycznego można używać w pomieszczeniu?

Grille elektryczne nie emitują szkodliwych gazów, dlatego jak najbardziej można korzystać z tego typu sprzętu wewnątrz pomieszczenia. 

Jakie są różnice między grillem węglowym a elektrycznym?

Grill elektryczny szybciej się nagrzewa, jest bardziej przyjazny środowisku i bezpieczny w użyciu. Można go używać zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz. Urządzenia elektryczne oferują większą kontrolę nad temperaturą pieczenia. 

Czy grill elektryczny jest trudny w obsłudze?

Wręcz przeciwnie, do korzystania z grilla elektrycznego nie potrzebujesz żadnych dodatkowych akcesoriów typu podpałka czy węgiel. Uruchamia się go jednym pokrętłem, tym samym, którym później regulujesz temperaturę wskazywaną przez termometr. 

Zobacz także:
Archiwum: maj 2023

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Popularne wpisy: