Piła na wysięgniku – ranking 2023

Jaka jest najlepsza piła na wysięgniku? Ranking, który przygotowaliśmy, to zestawienie pięciu bardzo dobrych produktów w swoim przedziale cenowym. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej.
Piła na wysięgniku

Poniższy ranking to subiektywne zestawienie, które powstało na podstawie badań, testów oraz informacji o produktach wybranych przez redakcję Gardeneo. Odnośniki w artykule to linki afiliacyjne. Jeżeli kupisz produkty lub przejdziesz na stronę przez te odnośniki, możemy otrzymać za to niewielką prowizję. Dzięki temu jesteśmy w stanie pokryć koszty oraz dalej rozwijać nasz portal.

Z treści artykułu poznasz najlepsze urządzenia do przycinania gałęzi dostępne w 2023 roku. Masz możliwość zapoznania się kryteriami, które wzięliśmy pod uwagę, przygotowując nasze zestawienie, a z części poradnikowej dowiesz się, czym powinno się charakteryzować dobrej jakości urządzenie. Przy wyborze piły na wysięgniku bardzo istotnym czynnikiem jest jej marka, dlatego przybliżymy ci profile najpopularniejszych firm produkujących te narzędzia. Na samym końcu znajdziesz natomiast odpowiedzi na najczęściej nurtujące pytania, które dotyczą pilarek. 

Najlepsza piła na wysięgniku – jak wybieraliśmy?

Przygotowując zestawienie, wzięliśmy pod uwagę kilka czynników, decydujących o jakości i użytkowości narzędzia. Przeanalizowaliśmy parametry wielu modeli dostępnych na rynku, ale zapoznaliśmy się też z opiniami użytkowników. Oto kryteria, którymi się kierowaliśmy:

 • Jaka jest moc silnika?
 • Jaka jest długość ostrza i maksymalna grubość ciętej gałęzi?
 • Jaki zastosowano rodzaj zasilania?
 • Ile waży piła na wysięgniku?
 • W jak długi wysięgnik została wyposażona?
 • Czy urządzenie jest bezpieczne dla użytkownika? 
 • Czy producent cieszy się dobrą opinią?
 • Z jakich materiałów została wyprodukowana?
 • Jak długą gwarancją objęto urządzenie?
 • Czy w zestawie znajdują się dodatkowe akcesoria?
 • Jaka jest długość gwarancji?
 • Czy urządzenie jest ciężkie?
 • Czy piła posiada jakieś certyfikaty?

Wszystkie pozycje, które znajdziesz w naszym rankingu to najwyższej klasy produkty, charakteryzujące się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. Wybierając jedną z polecanych przez nas pił na wysięgniku, masz pewność zakupu narzędzia, które posłuży ci długie lata.

Piła Sterwins Pilarka Elektryczna Na Wysięgniku Eps2-20.3 LMC11702222
Zalety
 • Regulowany kąt cięcia do 90 stopni
 • Wyposażona w rękojeść Softgrip
 • Długość wysięgnika wynosząca 2,2 m
 • Prosta w obsłudze i bezpieczna
Wady
 • Znaczna waga i rozmiar ersatzowy – trudne przechowywanie i transport
 • Możliwe problemy z precyzją cięcia przy dużych prędkościach obrotowych

Piła Sterwins Pilarka Elektryczna Na Wysięgniku Eps2-20.3 LMC11702222 to urządzenie umożliwiające precyzyjne cięcie drewna i materiałów budowlanych. Posiada wysięgnik, który ułatwia dostęp do trudno dostępnych miejsc. Jest to model o dużej mocy i wydajności, idealny do użytku w warsztacie lub przy remontach.

Pilarka spalinowa łańcuchowa na wysięgniku 52 cm³ 30 cm Hyundai HPS52-1 z prowadnicą i łańcuchem Oregon
Zalety
 • Kompaktowa i poręczna konstrukcja ułatwiająca pracę.
 • Silnik o pojemności 52 cm³ zapewniający wystarczającą moc.
 • Prowadnica i łańcuch Oregon gwarantujące wysoką jakość cięcia.
Wady
 • Niska wydajność paliwa i wysokie zużycie
 • Waga i rozmiar utrudniający przenoszenie i manewrowanie

Pilarka spalinowa łańcuchowa Hyundai HPS52-1 to wydajne narzędzie o pojemności 52 cm³. Z wysięgnikiem o długości 30 cm, idealnie nadaje się do pracy w trudno dostępnych miejscach. Wyposażona w prowadnicę i łańcuch Oregon, zapewnia precyzyjne cięcie i długą żywotność. To niezawodne urządzenie dla profesjonalistów i amatorów.

Piła Ryobi Pilarka Łańcuchowa Na Wysięgniku Ryobi Rpp1820-15S
Zalety
 • Wygodne cięcie z wysięgnikiem – łatwe dotarcie do trudno dostępnych miejsc.
 • Szybka regulacja łańcucha – umożliwia szybkie dostosowanie do różnych zadań.
 • Łatwa obsługa – ergonomiczny uchwyt i przyciski umożliwiają bezproblemowe korzystanie.
 • Bezprzewodowa – zasilanie akumulatorowe zapewnia dużą mobilność i niezależność od źródła prądu.
Wady
 • Znaczna waga urządzenia utrudnia jego przenoszenie i ustawianie.
 • Wysoka cena w porównaniu do innych pilarek łańcuchowych na rynku.

Ryobi Rpp1820-15S to piła łańcuchowa na wysięgniku, idealna do cięcia gałęzi wysoko na drzewach. Wyposażona w system bezpieczeństwa i mocny silnik.

Moc silnika ma znaczenie

Moc generowana przez silnik spalinowy czy elektryczny to jeden z najważniejszych czynników, które musisz wziąć pod uwagę, wybierając piłę na wysięgniku. Im większa jest moc, tym sprawniej i efektywniej urządzenie sobie radzi z cięciem grubych gałęzi, a co za tym idzie, ty wolniej się męczysz, ponieważ nie jesteś zmuszony do długotrwałej pracy. Narzędzie, które wyposażono w mocne jednostki napędowe, z łatwością poradzi sobie z cięciem twardszych materiałów, co czyni je naprawdę wszechstronnym urządzeniem.

Zobacz także  Lilie ogrodowe po przekwitnięciu – uprawa i pielęgnacja lilii

W przypadku silników spalinowych parametr ten wyrażany jest w koniach mechanicznych. Pilarki napędzane jednostkami tego typu generują od 1 do nawet 8 koni mechanicznych, ale te najmocniejsze są przy okazji bardzo drogie. Najczęściej spotykane na rynku pilarki na wysięgniku elektryczne generują od 500 do nawet 3000 W, ale znajdziesz na rynku zarówno mocniejsze, jak i słabsze urządzenia. Wraz z mocą rośnie też cena produktu, dlatego nie warto kupować i przepłacać za wydajne urządzenie, jeśli będzie służyło do przycinania krzewów. 

Długość ostrza 

Kolejnym aspektem do przemyślenia jest długość ostrza. Od tego parametru zależeć będzie maksymalna średnica gałęzi, które będziesz mógł ścinać za pomocą tego narzędzia oraz efektywność całej pracy. Najpopularniejsze modele na rynku wyposażono w listwę tnącą o długości od 30 do 60 centymetrów. Nie warto przepłacać za urządzenie kupione na wyrost, dlatego dokładnie przemyśl, do jakich prac potrzebujesz piły na wysięgniku. Jeśli jednak nie liczysz się z kosztami, to zdecydowanie warto nabyć urządzenie o długości ostrza minimalnie 40 centymetrów, ponieważ zapewni większą efektywność pracy.

Rodzaj zasilania 

Od rodzaju zasilania piły na wysięgniku zależy bardzo wiele innych aspektów. Wśród tych urządzeń można wyróżnić pilarki spalinowe, elektryczne i elektryczne akumulatorowe. Każdy z tych typów ma inne zastosowanie i charakteryzuje się odmienną mocą i wydajnością.

Pilarki spalinowe – bezkompromisowa moc

Po piły spalinowe sięgają zazwyczaj najbardziej wymagający użytkownicy. Urządzenia są głośne, szkodliwe dla środowiska, ale za to zapewniają dużą moc silnika i siłę cięcia oraz pełną mobilność. Tego typu piły są zazwyczaj droższe i wymagają regularnej konserwacji i serwisu. Urządzenia spalinowe zyskały popularność, ponieważ dzięki dużej mocy zapewniają precyzję cięcia, przy tym są łatwe w obsłudze.

Piły akumulatorowe

Piły elektryczne, które zasilane są przy pomocy baterii, to idealne narzędzia garażowe do drobnych prac. Podobnie jak narzędzia spalinowe, te również zapewniają swobodę przemieszczania się i komfortową pracę. W przeciwieństwie jednak do narzędzi zasilanych jednostkami spalinowymi elektryczne urządzenia są bezemisyjne, czyli nie wytwarzają spalin, a to z kolei sprawia, że bezpiecznie będziesz mógł używać pilarki w zamkniętym pomieszczeniu.

Piła na wysięgniku przewodowa

Piły elektryczne zasilane za pomocą przewodu zazwyczaj generują większą moc niż urządzenia zasilane akumulatorem, ale są zdecydowanie mniej od nich mobilne. Tego typu urządzenia są najtańsze na rynku i bardzo proste w obsłudze. Dedykowane są do przydomowych prac lub robót stolarskich, wszędzie tam, gdzie masz dostęp do gniazdek elektrycznych.

Waga urządzenia a komfort i bezpieczeństwo

Można by pomyśleć, że waga urządzenia to jest jakiś poboczny temat, ale nie. Parametr ten bezpośrednio wpływa na komfort korzystania z narzędzia. Jeśli będzie ono zbyt ciężkie, to szybko opadniesz z sił lub zmuszony będziesz do robienia częstych przerw, przez co prace będą postępowały bardzo wolno. Nie zapominaj też o bezpieczeństwie. Im cięższa piła na wysięgniku, tym większe jest prawdopodobieństwo doznania urazu na skutek wibracji czy długotrwałego obciążania rąk. 

Zobacz także  Aerator – urządzenie ogrodnicze do napowietrzania trawnika

Ciężka piła będzie trudna do opanowania podczas prac wymagających nieustannego manewrowania między przeszkodami. Waga tego typu narzędzi uzależniona jest najczęściej od rodzaju zasilania. Najlżejsze zazwyczaj są narzędzia elektryczne zasilane za pomocą przewodu elektrycznego, a ich waga waha się między 2,5 a 6 kilogramów. Pilarki spalinowe mogą ważyć nawet kilkanaście kilogramów, natomiast akumulatorowe do 2 do 5 kilogramów.

Jakość materiału i marka

Bardzo ważnym aspektem podczas wybierania idealnej piły na wysięgniku jest jakość materiału, z którego została wykonana. Producenci bardzo chętnie sięgają po trwałe i lekkie stopy aluminium, bardzo lekkie tworzywa sztuczne, trwałe stopy metali i odporne na korozję, lekkie i wytrzymałe włókno węglowe. Każdy z wyżej wymienionych materiałów może być lepszej lub gorszej jakości. Z tego też powodu warto podczas wybierania pilarki na wysięgniku kierować się także marką producenta. Wybór renomowanej firmy często gwarantuje ci zakup najwyższej jakości narzędzia i opiekę posprzedażową i doradztwo. 

NAC PCB40-BL-NG 40 V – wybór redakcji

Pilarka na wysięgniku NAC 40 V to bardzo dobrze wykonane i wydajne urządzenie. Bezszczotkowy silnik zapewnia bardzo dobrą kulturę pracy i działa na napięciu 40 V. Akumulator umożliwia wykonanie około sześćdziesięciu cięć bez przerwy, a do pełnego naładowania wystarczy 90 minut. Pilarka NAC kosztuje około 600 złotych, wykonana została z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, a niektóre podzespoły silnika z aluminium oraz stali węglowej. Część tnąca ma długość 30 centymetrów, co pozwala na skuteczne ścinanie nawet grubszych gałęzi.

Narzędzie wyposażono w automatyczny system smarowania łańcucha, dzięki czemu nie musisz pamiętać o regularnym serwisie. Po skończonej pracy wystarczy przetrzeć całe urządzenie suchą szmatką. Na ten model producent oferuje 24 miesiące gwarancji, a w zestawie otrzymujesz specjalny pas nośny, akumulator, ładowarkę i osłonę ostrzy. Wysięgnik oferuje regulację w zakresie od 2,2 do 2,9 metra. Urządzenie bardzo dobrze się sprawdzi przy pracach ogrodniczych, budowlanych i leśnych.

Sterwins Eps2-20.3 – najlepszy stosunek ceny do jakości

Pilarka na wysięgniku Sterwins to bardzo udany model, wykazujący bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Koszt tego urządzenia to około 600 złotych, a napędza je mocny 750-watowy silnik, który skutecznie sobie radzi nawet z gałęziami o większej średnicy. Wysięgnik umożliwia regulację w zakresie od 1,85 do 2,85 metra, dzięki czemu bez użycia drabiny, będziesz mógł komfortowo pracować na większych wysokościach. Głowica umożliwia regulację w zakresie 90 stopni, co pozwala na pracę wszędzie tam, gdzie jest utrudniony dostęp. 

Cała konstrukcja jest bardzo przemyślana, gumowy uchwyt zapobiega wyślizgnięciu się narzędzia z rąk, a o bezpieczeństwo dodatkowo dba funkcja automatycznego hamowania łańcucha. Także sam wysięgnik został wyposażony w specjalną blokadę, która uniemożliwia złożenie się podczas pracy. Narzędzie wykonano z lekkich materiałów między innymi dobrej jakości plastiku i stali węglowej. Uchwyt rękojeści jest nie tylko bezpieczny i wygodny, ale dzięki dwustopniowej regulacji również bardzo praktyczny. 

Piła Sterwins Pilarka Elektryczna Na Wysięgniku Eps2-20.3 LMC11702222
Zalety
 • Regulowany kąt cięcia do 90 stopni
 • Wyposażona w rękojeść Softgrip
 • Długość wysięgnika wynosząca 2,2 m
 • Prosta w obsłudze i bezpieczna
Wady
 • Znaczna waga i rozmiar ersatzowy – trudne przechowywanie i transport
 • Możliwe problemy z precyzją cięcia przy dużych prędkościach obrotowych

Piła Sterwins Pilarka Elektryczna Na Wysięgniku Eps2-20.3 LMC11702222 to urządzenie umożliwiające precyzyjne cięcie drewna i materiałów budowlanych. Posiada wysięgnik, który ułatwia dostęp do trudno dostępnych miejsc. Jest to model o dużej mocy i wydajności, idealny do użytku w warsztacie lub przy remontach.

Makita UA004GM101 XGT – gdy nie liczy się cena

Makita XGT to seria pilarek bezkompromisowych. Urządzenia te są bardzo wydajne i charakteryzują się długą żywotnością. Listwa tnąca ma w tym przypadku długość 30 centymetrów, a napędza ją silnik zasilany akumulatorem litowo jonowym o pojemności 4 Ah i napięciu 40 V. Pilarkę wyposażono w wygodny wyświetlacz LCD, który pokazuje ci wszystkie najważniejsze informacje i ułatwia kontrolę nad sprzętem. Makita XGT wykonana została z najwyższej jakości materiałów, dlatego cieszy się nieustannie rosnącą popularnością. Niestety dla wielu osób kwota 3700 złotych, może być dla niektórych barierą nie do pokonania. Urządzenie wyposażone zostało we włącznik spustowy, umożliwiający płynną kontrolę prędkości łańcucha oraz podstawowy włącznik umożliwiający automatyczne wyłączanie narzędzia. Wysięgnik umożliwia pracę na wysokości około 3 metrów, a regulacja kąta nachylenia głowicy umożliwia pielęgnację drzew o gęstych gałęziach. Dodatkowo narzędzie charakteryzuje wyjątkowa odporność na wilgoć i wodę, dzięki zastosowaniu technologii Wet Guard.

Zobacz także  Mączka bazaltowa – ekologiczny nawóz dla gleby

Hyundai HPS52-1 – tanie i wydajne urządzenie spalinowe

Opisywany model pilarki spalinowej Hyundai to bardzo wydajne urządzenie zasilane silnikiem o mocy 2,2 koni mechanicznych. Pojemność silnika wynosi 52 centymetry sześcienne, a długość ostrza 30 centymetrów. Pozwala to na komfortową pracę nawet przy cięższych leśnych robotach. Sporym minusem może być w tym przypadku waga sięgająca 10 kilogramów. Wysięgnik został zaprojektowany w ten sposób, żeby umożliwić prace na wysokości 250 centymetrów, bez użycia drabiny. Model ten chętnie kupują właściciele firm ogrodniczych, ze względu na wysoką jakość wykonania i niewygórowaną cenę.

Za Hyundai HPS52-1 trzeba zapłacić około 900 złotych. Pilarka oferuje regulację głowicy w zakresie 90 stopni oraz obracającą się o 180 stopni rączkę. Obie te funkcjonalności sprawiają, że świetnie sprawdza się tam, gdzie trzeba dużo manewrować, a dostęp do gałęzi jest utrudniony. System antywibracyjny działa bardzo przyzwoicie, co przekłada się na większy komfort pracy i mniejsze zmęczenie użytkownika.

Pilarka spalinowa łańcuchowa na wysięgniku 52 cm³ 30 cm Hyundai HPS52-1 z prowadnicą i łańcuchem Oregon
Zalety
 • Kompaktowa i poręczna konstrukcja ułatwiająca pracę.
 • Silnik o pojemności 52 cm³ zapewniający wystarczającą moc.
 • Prowadnica i łańcuch Oregon gwarantujące wysoką jakość cięcia.
Wady
 • Niska wydajność paliwa i wysokie zużycie
 • Waga i rozmiar utrudniający przenoszenie i manewrowanie

Pilarka spalinowa łańcuchowa Hyundai HPS52-1 to wydajne narzędzie o pojemności 52 cm³. Z wysięgnikiem o długości 30 cm, idealnie nadaje się do pracy w trudno dostępnych miejscach. Wyposażona w prowadnicę i łańcuch Oregon, zapewnia precyzyjne cięcie i długą żywotność. To niezawodne urządzenie dla profesjonalistów i amatorów.

Ryobi RPP 1820-15S – sprzęt dla wymagających

Ryobi RPP 1820-15S to wysokiej jakości piła łańcuchowa teleskopowa, która została zaprojektowana z myślą o wymagających użytkownikach. Urządzenie charakteryzuje się wyjątkową wydajnością i funkcjonalnością, a napędzana jest silnikiem elektrycznym o mocy 1800 W, który zapewnia bardzo dobrą efektywność cięcia. Listwa tnąca ma długość 20 cm i bardzo dobrze sprawdza się przy drobniejszych pracach leśnych i w ogrodzie. Dodatkowo piła została wyposażona w system smarowania łańcucha, który automatycznie dostarcza olej, zapewniając jego wydajność i trwałość.

Ryobi RPP 1820-15S ma teleskopowy uchwyt, dzięki któremu możliwa jest regulacja długości wysięgnika. Uchwyt można w pełni rozciągnąć, co zwiększa zasięg urządzenia i pozwala na cięcie na wysokości nawet do 4 metrów. W zestawie za około 800 złotych otrzymasz także pasek ułatwiający pracę. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie użytkownika. Ma elektryczny hamulec łańcucha, który automatycznie zatrzymuje ostrze w przypadku awarii lub nieprawidłowej pracy. Autorski system antywibracyjny sprawdza się bardzo dobrze, dbając o komfort użytkownika.

Piła Ryobi Pilarka Łańcuchowa Na Wysięgniku Ryobi Rpp1820-15S
Zalety
 • Wygodne cięcie z wysięgnikiem – łatwe dotarcie do trudno dostępnych miejsc.
 • Szybka regulacja łańcucha – umożliwia szybkie dostosowanie do różnych zadań.
 • Łatwa obsługa – ergonomiczny uchwyt i przyciski umożliwiają bezproblemowe korzystanie.
 • Bezprzewodowa – zasilanie akumulatorowe zapewnia dużą mobilność i niezależność od źródła prądu.
Wady
 • Znaczna waga urządzenia utrudnia jego przenoszenie i ustawianie.
 • Wysoka cena w porównaniu do innych pilarek łańcuchowych na rynku.

Ryobi Rpp1820-15S to piła łańcuchowa na wysięgniku, idealna do cięcia gałęzi wysoko na drzewach. Wyposażona w system bezpieczeństwa i mocny silnik.

Najlepsze marki pił na wysięgniku

Jak wspomnieliśmy na samym początku artykułu, wybierając idealne narzędzie, warto wziąć pod uwagę markę producenta. Wszystkie z polecanych przez nas przedmiotów to produkty najlepsze w swoim przedziale cenowym, pochodzące od najlepszych marek. 

Firma NAC to jeden z liderów na polskim rynku w sprzedaży sprzętu ogrodniczego (sekatory, kosiarki czy pilarki). Marka powstała w 1991 roku, a dziś uchodzi za jedną z najprężniej rozwijających się producentów. Urządzenia, które można znaleźć w ofercie, to wykonane z trwałych materiałów narzędzia, oferowane w bardzo przystępnych cenach. NAC ma własne zaplecze produkcyjne, co ułatwia stałą kontrolę jakości produktów.

Sterwins to kolejna godna zaufania marka sprzętu ogrodniczego. W ofercie producenta znajdziesz między innymi odkurzacze do liści, kosiarki czy pilarki na wysięgniku. Firma kładzie duży nacisk na wdrażanie nowych technologii i korzystanie z innowacyjnych rozwiązań, dzięki czemu stale poprawia wydajność, komfort użytkowania i trwałość swoich narzędzi.

Makita to znana na całym świecie japońska firma zajmująca się produkcją narzędzi dla wielu branży. W ofercie producenta znajdziesz między innymi rozwiązania dla warsztatów, budownictwa i ogrodnictwa. Japońskie przedsiębiorstwo stawia na jakość swoich produktów i wdrażanie nowych technologii. Makita to też potentat w produkcji akumulatorowych urządzeń o bardzo dobrych parametrach.

Hyundai to każdemu znany producent samochodów osobowych i ciężarowych oraz łodzi. Nie każdy jednak wie, że w ofercie firmy można znaleźć o wiele więcej. Silniki spalinowe, generatory, wózki widłowe i narzędzia to tylko kilka kategorii, w których możesz znaleźć produkty tej cieszącej się uznaniem marki. Pilarka na wysięgniku marki Hyundai to sprzęt, który wykazuje świetny stosunek ceny do jakości, silniki montowane wewnątrz obudowy uchodzą za niezawodne i trwałe.

Marka Ryobi to część międzynarodowej grupy TechTronic Industries, do której należy między innymi marka Milwaukee. Ryobi to amerykańska firma specjalizująca się w produkcji narzędzi ogrodniczych i elektrycznych. Znana jest przede wszystkim wśród osób zajmujących się majsterkowaniem hobbystycznie, ale chwalona jest także przez profesjonalistów. Narzędzia tej marki charakteryzują się przystępną ceną i dobrą jakością wykonania. 

Piła na wysięgniku – najczęściej zadawane pytania

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące pilarek na wysięgniku.

Jakie są zalety, używania piły na wysięgniku?

Zalety używania piły na wysięgniku to między innymi możliwość bezpiecznego cięcia gałęzi i drzew z ziemi, oszczędność czasu, łatwość w obsłudze, mobilność i elastyczność w pracy oraz możliwość cięcia w trudno dostępnych miejscach.

Jakie są najważniejsze cechy dobrej piły na wysięgniku?

Najważniejsze cechy dobrej piły na wysięgniku to wysoka moc silnika, długi wysięgnik, łatwa regulacja kąta cięcia, dobrej jakości prowadnica i łańcuch, ergonomiczny uchwyt, niska waga, system smarowania łańcucha oraz możliwość łatwej wymiany i serwisowania części.

Jak długi powinien być wysięgnik na piłę?

Długość wysięgnika na piłę zależy od konkretnych potrzeb i warunków pracy. Wysięgnik powinien być wystarczająco długi, aby umożliwić bezpieczne cięcie gałęzi i drzew z ziemi, ale nie tak długi, aby uniemożliwił precyzyjną pracę, dlatego powinieneś przed zakupem dokładnie przeanalizować swoje potrzeby.

Jakie materiały mogę ciąć za pomocą piły na wysięgniku?

Piła na wysięgniku może ciąć różne materiały, takie jak drewno, gałęzie, pnie, krzewy i drzewa, ale też deski, sklejkę i inne materiały drewnopochodne, o ile producent nie wskazał inaczej. 

Czy piła na wysięgniku jest łatwa w obsłudze?

Piła na wysięgniku może być łatwa w obsłudze, jeśli jest to produkt renomowanej firmy. Szczególnie jeśli wyposażona jest w dodatkowe udogodnienia jak na przykład ergonomiczny uchwyt, system smarowania łańcucha i łatwą wymianę części. Jednakże wymaga ona pewnej wprawy i ostrożności podczas pracy, szczególnie w przypadku cięcia wyższych drzew.

Czy mogę używać piły na wysięgniku w domu?

Nie zaleca się używać w przestrzeniach zamkniętych urządzeń napędzanych silnikami spalinowymi, jeśli jednak zamierzasz zakupić narzędzie zasilane przewodem elektrycznych lub akumulatorem, to nic nie stoi na przeszkodzie. 

Czy pilarka na wysięgniku jest bezpieczna?

Piła na wysięgniku jest stosunkowo bezpieczna, jednakże jak każde narzędzie mechaniczne wymaga odpowiedniej ostrożności i zasad bezpieczeństwa podczas pracy. Warto zaopatrzyć się przed rozpoczęciem robót w specjalną odzież ochronną. Aby uniknąć wypadków, należy przestrzegać instrukcji obsługi oraz zasad bezpieczeństwa, takich jak utrzymanie bezpiecznej odległości od cięcia i unikanie pracy na nierównym terenie lub w trudnych warunkach atmosferycznych. Niektóre modele wyposażono w ochronę ostrza w przypadku nagłego zablokowania łańcucha czy mechanizm zabezpieczający przed przypadkowym uruchomieniem, co zwiększa bezpieczeństwo.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Popularne wpisy: