Kosiarka samojezdna – ranking 2023

Jaką wybrać kosiarkę samojezdną? Ranking na 2023 rok wyłonił zwycięzców. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czym należy się kierować i na co zwrócić uwagę, wybierając idealne urządzenie do ogrodu.
kosiarka samojezdna

Poniższy ranking to subiektywne zestawienie, które powstało na podstawie badań, testów oraz informacji o produktach wybranych przez redakcję Gardeneo. Odnośniki w artykule to linki afiliacyjne. Jeżeli kupisz produkty lub przejdziesz na stronę przez te odnośniki, możemy otrzymać za to niewielką prowizję. Dzięki temu jesteśmy w stanie pokryć koszty oraz dalej rozwijać nasz portal.

Na rynku znajdziesz wiele modeli. Jaka kosiarka samojezdna jest godna uwagi? Ranking, który przygotowaliśmy, pomoże ci podjąć decyzję. Z części poradnikowej dowiesz się, na które parametry i funkcje zwrócić szczególną uwagę, kupując narzędzie na własną rękę. Przybliżymy ci też charakterystykę najpopularniejszych marek, cieszących się zaufaniem użytkowników. Na końcu zebraliśmy kilka najczęściej pojawiających się pytań dotyczących kosiarek samojezdnych i udzieliliśmy na nie odpowiedzi. 

Najlepsza kosiarka samojezdna – jak wybieraliśmy?

Aby przygotować ranking, przeanalizowaliśmy parametry i funkcje wielu modeli dostępnych na rynku kosiarek samojezdnych. Oto kryteria, którymi kierowaliśmy się, typując zwycięzcę:

 • Jaką moc generuje silnik kosiarki i jaką ma pojemność?
 • Jaka jest maksymalna szerokość cięcia ostrzy?
 • Czy posiada regulację cięcia koszenia i w jakim zakresie?
 • Jaki zastosowano w danym modelu system zbierania trawy?
 • Ile wynosi pojemność kosza na trawę i czy jest dołączony do zestawu?
 • Jak działa funkcja samojezdna w danym modelu i czy oferuje regulację prędkości?
 • Z jakich materiałów wykonano obudowę i ostrza?
 • Czy producent cieszy się zaufaniem użytkowników?
 • Jak działa gwarancja i serwis u danego producenta?
 • Czy traktor jest wygodny w użytkowaniu?

Traktory ogrodowe, czyli inaczej mówiąc kosiarki samojezdne, to zaawansowane urządzenia dostępne w bardzo szerokim przedziale cenowym. Zanim podejmiesz decyzję zakupową, dokładnie przeanalizuj swoje potrzeby i zastanów się, do czego będziesz najczęściej używał nowego narzędzia. W naszym rankingu znalazły się produkty z różnych przedziałów cenowych o odmiennych cechach i zastosowaniu. Możesz mieć jednak pewność, że każdy z polecanych przez nas modeli jest najlepszym w danych widełkach cenowych.

Stiga Tornado 9121 W (2T1945381/ST2P)
Zalety
 • Komfortowa jazda dzięki ergonomicznemu fotelowi i dużej powierzchni roboczej
 • Wysoka wydajność dzięki silnikowi o mocy 21 KM i szerokości cięcia 121 cm
 • Łatwa obsługa dzięki intuicyjnemu panelowi sterowania i łatwej wymianie noży tnących
 • Trwałość i niezawodność dzięki solidnej konstrukcji i wysokiej jakości materiałom
Wady
 • Wysoka cena produktu.
 • Duże zużycie paliwa.

Stiga Tornado 9121 W (2T1945381/ST2P) to traktor ogrodowy z silnikiem dwusuwowym o mocy 21 KM. Wyposażony jest w kosz na trawę o pojemności 390 litrów oraz system mulczowania. Posiada automatyczną skrzynię biegów oraz kierownicę z regulacją wysokości.

Wolf Garten Kosiarka Zero-Skręt Ferris Isx2200Z
Zalety
 • Łatwe manewrowanie dzięki zerowemu promieniowi skrętu
 • Szeroka kosiarka o dużej wydajności
 • Wygodne i ergonomiczne prowadzenie maszyny
 • Wysokiej jakości materiały zapewniające trwałość produktu
Wady
 • Kosiarka jest bardzo droga.
 • Ma bardzo duże zużycie paliwa.

Wolf Garten Kosiarka Zero-Skręt Ferris Isx2200Z to profesjonalna maszyna do koszenia trawy. Dzięki funkcji zero-skrętu, kosiarka łatwo manewruje w trudnych miejscach. Silnik o mocy 24KM zapewnia mocne cięcie, a duży kosz pozwala na dłuższą pracę bez opróżniania.

Oleo-Mac Kosiarka Om 84/14,5 KH
Zalety
 • Wyjątkowa wydajność tnąca dzięki silnikowi o mocy 14,5 KM
 • Łatwe manewrowanie dzięki ergonomicznemu uchwytowi i 4 kołom obrotowym
 • Wytrzymała konstrukcja zapewniająca długotrwałe użytkowanie
 • Możliwość wyboru wysokości koszenia za pomocą 6-stopniowej regulacji
Wady
 • Znaczna waga i gabaryty utrudniają przenoszenie i przechowywanie.
 • Wysoka cena w porównaniu do niektórych innych kosiarek dostępnych na rynku.

Oleo-Mac Kosiarka Om 84/14,5 KH to solidna kosiarka spalinowa o dużej mocy silnika 14,5 KM. Wyposażona w system koszenia 3 w 1 oraz regulację wysokości koszenia. Praktyczna i wygodna w użyciu.

Moc i pojemność silnika kosiarki samojezdnej 

Kosiarki samojezdne wybierane są zazwyczaj do cięższych i intensywniejszych prac w terenie, dlatego przede wszystkim należy zwrócić uwagę na pojemność i moc silnika. Pierwsza z wartości wyrażana jest w centymetrach sześciennych lub litrach. Im jest większa, tym więcej mocy ma do dyspozycji kosiarka, co przekłada się na wydajność koszenia i szybsze wykonanie pracy. Zazwyczaj traktory ogrodowe charakteryzują się pojemnością od 140 do 1500 centymetrów sześciennych.

Zobacz także  Łąka kwietna - chcesz ją założyć? Przedstawiamy najbardziej potrzebne informacje

Moc silnika jest wyrażana w koniach mechanicznych (KM) lub w kilowatach (kW). Im wyższa moc, tym łatwiej kosiarka poradzi sobie z cięższą pracą, a także osiągnie większą prędkość koszenia. Zwykle kosiarki samojezdne wyposażone są w silniki o mocy od 5 do 35 KM lub 4 do 23 kW.

Jeśli zakupisz traktor ogrodowy o zbyt małej mocy, to może mieć on trudności w koszeniu trawy, szczególnie w przypadku większych powierzchni lub trudnych warunków terenowych. Kosiarka z niewystarczającą mocą może mieć problemy z koszeniem na wzgórzach, trudno dostępnych miejscach lub przy gęstej i wysokiej trawie. Ponadto zbyt mała moc silnika wpłynie na wydajność na żywotność urządzenia, dlatego tak ważne jest, aby dobrać moc silnika do wielkości i charakterystyki terenu, który będziesz kosić, aby uzyskać najlepsze wyniki i przedłużyć żywotność urządzenia.

Szerokość cięcia ostrzy

Szerokość cięcia kosiarki samojezdnej jest kolejnym aspektem, który należy rozważyć i dobrać odpowiednio do wielkości areału trawnika czy pola. Jeśli będzie zbyt mała w porównaniu do powierzchni trawnika, to koszenie zajmie więcej czasu i będzie wymagało większej ilości pracy. Jednak zbyt szeroki nóż może prowadzić do problemów z manewrowaniem i dostępem do trudno dostępnych miejsc. W zależności od modelu możesz znaleźć urządzenia charakteryzujące się szerokością koszonego pasa w przedziale od 70 do 140 centymetrów. 

Dlatego podczas wyboru traktora ogrodowego warto wziąć pod uwagę szerokość noża i dopasować ją do powierzchni trawnika, jaki będziesz kosił. W przypadku większych powierzchni warto zdecydować się na kosiarkę z większą szerokością noża, aby zaoszczędzić czas i zwiększyć wydajność pracy. Jednak dla mniejszych powierzchni trawników lepiej będzie wybrać kosiarkę z mniejszą szerokością noża, co pozwoli na dokładniejsze koszenie, a także na dostęp do trudniej dostępnych miejsc. Jeśli szukasz uniwersalnego urządzenia, warto zdecydować się na model oferujący regulację szerokości koszonego pasa.

Jakie opcje jezdne oferuje dany model?

Regulacja prędkości napędu to jedna z ważniejszych funkcji wpływających na jakość pracy traktora ogrodowego. Najlepsze kosiarki samojezdne mają tę funkcjonalność, co umożliwia ci dostosowanie trybu pracy do warunków terenowych, rodzaju koszonej roślinności czy tempa pracy. Opcja ta pozwala na uzyskanie optymalnych rezultatów koszenia i zwiększa komfort użytkowania.

Niektóre modele traktorów ogrodowych oferują funkcję automatycznej regulacji prędkości, co oznacza, że prędkość napędu dostosowuje się automatycznie w zależności od natężenia pracy silnika i obciążenia koszącej jednostki. Dzięki temu nie musisz kontrolować i dostosowywać prędkości napędu podczas pracy, co zwiększa komfort i wygodę korzystania z traktora ogrodowego podobnie jak korzystanie z auta z automatyczną skrzynią biegów.

Zobacz także  Kosiarki elektryczne – ranking [cnt-year]

Wybór marki ma znaczenie

Wybór renomowanego producenta ma ogromne znaczenie dla późniejszej eksploatacji traktora ogrodowego, serwisu i ogólnego zadowolenia z urządzenia. Najwięksi liderzy na rynku sprzętu ogrodniczego stosują najlepsze materiały i technologie, co przekłada się na lepsze parametry techniczne, wydajność i żywotność. Ponadto marka ciesząca się zaufaniem oferuje zazwyczaj bogaty wybór modeli, co pozwali ci dobrać najlepszy sprzęt z odpowiednią mocą, szerokością koszenia oraz dodatkowymi funkcjami.

Trzeba pamiętać, że koszty zakupu nowego traktora ogrodowego są zazwyczaj wysokie. Podejmując się takiego wydatku, lepiej mieć pewność jakości wykonania, materiałów i późniejszej obsługi posprzedażowej. Wysokie ceny sprzętu renomowanych marek są zazwyczaj uzasadnione najwyższą jakością, niezawodnością oraz długim okresem gwarancyjnym. Traktor ogrodowy to inwestycja na wiele lat dlatego powinien być trwały i wygodny w użytkowaniu.

Kosz i dodatkowe funkcje

Szukając idealnej kosiarki samojezdnej, warto też zwrócić uwagę na kilka mniej istotnych czynników, które też w jakimś stopniu wpływają na komfort użytkowania. 

System zbierania trawy to istotna cecha traktora ogrodowego, ponieważ dobry system powinien skutecznie zbierać skoszoną trawę i zapewniać równomierne wypełnianie kosza. Pojemność kosza na trawę powinna być odpowiednia do wielkości trawnika i częstotliwości koszenia, aby uniknąć częstych przestojów i opróżnień. Pojemność kosza różni się w zależności od modelu i producenta, ale najczęściej występuje w przedziale od 100 do nawet 400 litrów. Dodatkowe funkcje, takie jak np. regulacja wysokości koszenia, funkcja mulczowania, czy możliwość przystosowania do zimowego odśnieżania, z pewnością zwiększą funkcjonalność urządzenia i ułatwią jego użytkowanie.

Solo By AL-KO HD-A Comfort – wybór redakcji

Solo By AL-KO HD-A Comfort to profesjonalny traktor ogrodowy, który został zaprojektowany z myślą o użytkownikach posiadających duże tereny do pielęgnacji. Maszyna charakteryzuje się wydajnym silnikiem Briggs&Stratton o mocy 8,7 kW (11,7 KM), co pozwala na pracę z wysoką wydajnością i efektywnością. Urządzenie wyposażono w pedał hydrostatyczny, co w połączeniu z pięciobiegową skrzynią umożliwia płynną regulację prędkości jazdy i łatwe dostosowanie tempa do warunków terenowych. Kierownica jest regulowana w dwóch płaszczyznach, co pozwala na wygodne dopasowanie jej do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Kosiarka samojezdna wyposażona została w mocowanie z przodu, co umożliwia łatwe zamontowanie i demontowanie różnego rodzaju akcesoriów, takich jak kosa czy pług śnieżny. Regulacja wysokości koszenia w urządzeniu jest łatwa i intuicyjna, co pozwala na precyzyjne dostosowanie koszenia w zakresie od 3 do 8 centymetrów. Kosz pomieści aż 240 litrów trawy, dzięki czemu rzadziej będzie wymagał opróżnienia. Siedzenie w traktorze jest wygodne i regulowane, dzięki czemu zwiększony został komfort użytkowania. Cena tego modelu to około 12 tysięcy złotych.

Stiga Tornado 9121 W – najlepszy stosunek ceny do jakości

Stiga Tornado to kosiarka samojezdna dla wymagających użytkowników. To solidne urządzenie nie należy do najtańszych, podstawowy model kosztuje około 25 tysięcy złotych, ale w pełni zasługuje na każdą wydaną na niego złotówkę. Maszynę napędza silnik spalinowy Stiga ST 650 TWIN o mocy 17,7 koni mechanicznych z elektrycznym zapłonem, co gwarantuje bardzo wysoką wydajność i efektywność koszenia. Urządzenie oferuje łatwą regulację koszenia w zakresie od 2,5 centymetra do 8 centymetrów, dzięki czemu dopasujesz tryb pracy do swoich potrzeb i rodzaju koszonej trawy. 

Zbiornik na trawę ma pojemność 320 litrów, co zapewnia długi czas pracy bez konieczności opróżniania kosza. Automatyczna skrzynia biegów zapewnia prędkość maksymalną na poziomie 9,7 kilometrów na godzinę do przodu, z możliwością regulacji tej prędkości, dzięki czemu dostosujesz prędkość do warunków terenowych i tempa pracy. Urządzenie oferuje możliwość dołączenia dodatkowych akcesoriów jak kosiarka bębnowa, wertykulator czy zamiatarkę, co sprawia, że jest przydatne przez cały rok.

Stiga Tornado 9121 W (2T1945381/ST2P)
Zalety
 • Komfortowa jazda dzięki ergonomicznemu fotelowi i dużej powierzchni roboczej
 • Wysoka wydajność dzięki silnikowi o mocy 21 KM i szerokości cięcia 121 cm
 • Łatwa obsługa dzięki intuicyjnemu panelowi sterowania i łatwej wymianie noży tnących
 • Trwałość i niezawodność dzięki solidnej konstrukcji i wysokiej jakości materiałom
Wady
 • Wysoka cena produktu.
 • Duże zużycie paliwa.

Stiga Tornado 9121 W (2T1945381/ST2P) to traktor ogrodowy z silnikiem dwusuwowym o mocy 21 KM. Wyposażony jest w kosz na trawę o pojemności 390 litrów oraz system mulczowania. Posiada automatyczną skrzynię biegów oraz kierownicę z regulacją wysokości.

Wolf Garten Ferris Isx2200Z – gdy cena nie gra roli

Kosiarka samojezdna Wolf Garten Ferris Isx2200Z to zaawansowana i wydajna maszyna ogrodnicza, która doskonale nadaje się do strzyżenia dużych powierzchni trawnikowych. Urządzenie napędza mocny, 22 konny silnik Kawasaki o pojemności 726 centymetrów sześciennych, dzięki zapasowi mocy i ponadprzeciętnej wydajności traktor poradzi sobie nawet w bardzo trudnym terenie, podczas cięcia gęstej trawy. W konstrukcji wykorzystano innowacyjny system zawieszenia IS, wspomaga pojazd podczas pracy w trudnym terenie, zapewniając większą przyczepność. 

Zobacz także  Które sprzęty ogrodnicze pomogą przygotować ogród na wiosnę?

Wolf Garten Ferris ma wiele praktycznych funkcji ułatwiających pracę, takich jak automatyczne hamowanie noża przy cofaniu, ergonomiczne siedzenie z regulowaną wysokością i oparciem, czy wygodne pedały sterujące. Traktor wyposażony jest w szeroki i wytrzymały kosz na trawę o pojemności 480 litrów, co pozwala na efektywne zbieranie odpadków trawnikowych. Dość sporą przeszkodą w zakupie, dla przeciętnego użytkownika może być wysoka cena. Za ten model należy zapłacić około 85 tysięcy złotych.

Wolf Garten Kosiarka Zero-Skręt Ferris Isx2200Z
Zalety
 • Łatwe manewrowanie dzięki zerowemu promieniowi skrętu
 • Szeroka kosiarka o dużej wydajności
 • Wygodne i ergonomiczne prowadzenie maszyny
 • Wysokiej jakości materiały zapewniające trwałość produktu
Wady
 • Kosiarka jest bardzo droga.
 • Ma bardzo duże zużycie paliwa.

Wolf Garten Kosiarka Zero-Skręt Ferris Isx2200Z to profesjonalna maszyna do koszenia trawy. Dzięki funkcji zero-skrętu, kosiarka łatwo manewruje w trudnych miejscach. Silnik o mocy 24KM zapewnia mocne cięcie, a duży kosz pozwala na dłuższą pracę bez opróżniania.

Oleo-Mac Om 84/14,5 KH – solidny i w przystępnej cenie

Oleo-Mac Om kosztuje około 12 tysięcy złotych, co plasuje go w dolnym przedziale cenowym, biorąc pod uwagę wszystkie oferty kosiarek samojezdnych. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów i nowoczesnych rozwiązań technologicznych urządzenie jest solidne, trwałe i bardzo wydajne. Z pewnością zadowoli nawet wymagających użytkowników. Napędzane jest silnikiem o pojemności 432 centymetrów sześciennych, który generuje 14,4 KM. Zapewnia to komfortową pracę nawet w trudnym terenie, co wspomaga pięciobiegowa automatyczna skrzynia biegów. 

Kosiarka samojezdna Oleo-Mac wyposażona została w pojemny kosz na trawę, dzięki czemu praca z urządzeniem nie będzie wymagała częstego opróżniania pojemnika. Kierownica jest regulowana zarówno w poziomie, jak i w pionie, co sprawia, że masz możliwość dopasowania pozycji za kierownicą do własnych preferencji. Maszyna jest kompatybilna z różnego rodzaju dostawkami od producenta jak na przykład pługi, kosy czy wertykulatory.

Oleo-Mac Kosiarka Om 84/14,5 KH
Zalety
 • Wyjątkowa wydajność tnąca dzięki silnikowi o mocy 14,5 KM
 • Łatwe manewrowanie dzięki ergonomicznemu uchwytowi i 4 kołom obrotowym
 • Wytrzymała konstrukcja zapewniająca długotrwałe użytkowanie
 • Możliwość wyboru wysokości koszenia za pomocą 6-stopniowej regulacji
Wady
 • Znaczna waga i gabaryty utrudniają przenoszenie i przechowywanie.
 • Wysoka cena w porównaniu do niektórych innych kosiarek dostępnych na rynku.

Oleo-Mac Kosiarka Om 84/14,5 KH to solidna kosiarka spalinowa o dużej mocy silnika 14,5 KM. Wyposażona w system koszenia 3 w 1 oraz regulację wysokości koszenia. Praktyczna i wygodna w użyciu.

Hecht 5169 – budżetowa kosiarka samojezdna

Hecht 5169 to stosunkowo tanie i solidne urządzenie. Dzięki silnikowi o mocy 13,5 KM oraz szerokości koszenia wynoszącej 105 centymetrów jest to maszyna bardzo dobrze spełniająca swoją funkcję na średniej wielkości areałach. Urządzenie wyposażono w system automatycznego ostrzenia noży, bez konieczności ich demontażu co oszczędza ci czasu i pracy, a dzięki możliwości zamontowania dodatkowych akcesoriów jak pługi czy wertykulatory masz pewność, że kupujesz narzędzie przydatne przez cały rok.

Bezstopniowa regulacja prędkości gwarantuje płynną jazdę, co przekłada się na komfort pracy i dokładność koszenia. Bez wątpienia na wygodę ma również wpływ wygodne, regulowane siedzenie, które możesz dopasować do swoich potrzeb. Kosiarka samojezdna marki Hecht kosztuje około 8 tysięcy złotych, co sprawia, że wykazuje bardzo dobry stosunek ceny do jakości. W opisywanym modelu zamontowano kosz na trawę o pojemności 220 litrów, co pozwala na długie godziny pracy, bez konieczności opróżniania go. 

Najlepsze marki kosiarek spalinowych

Jak sam zapewne zauważyłeś, zawsze przed zakupem nowego produktu warto swój wybór ograniczyć do kilka znanych i poważanych marek. Jednym z liderów na rynku sprzętu ogrodowego jest Wolf Garten. Firma została założona w 1922 roku w Betzdorfie, w Niemczech, i od tamtej pory stała się jednym z największych producentów w swojej branży. 

Marka oferuje szeroką gamę produktów, w tym kosiarki, traktory ogrodowe, podkaszarki, nożyce ogrodowe, siekiery, łopaty i wiele innych. Producent skupia się na zapewnieniu swoim użytkownikom narzędzi ogrodowych najwyższej jakości. Firma wprowadza na rynek innowacyjne rozwiązania, które ułatwiają pracę w ogrodzie. Dużą barierą dla przeciętnego klienta mogą być ceny narzędzi tej firmy.

Stiga również należy do czołówki firm produkujących sprzęt rolniczy, ogrodniczy i warsztatowy. Marka została założona w 1934 roku w Tranås, w Szwecji, a przez wszystkie lata zbudowała silną pozycję godnego zaufania producenta, którego urządzenia charakteryzują się wysoką jakością wykonania, zastosowaniem najlepszych materiałów i długą żywotnością. 

Solo By AL-KO to niemiecka firma, która pod obecną nazwą funkcjonuje od 2001 roku, ale jej korzenie sięgają 80 lat wstecz. Marka oferuje różnego rodzaju sprzęt, taki jak kosiarki, traktory czy podkaszarki przeznaczone do użytku domowego oraz profesjonalnych zastosowań. Produkty marki cechują się nie tylko wysoką jakością wykonania, ale też innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi, które ułatwiają pracę.

Oleo-Mac to kolejny mocny gracz na rynku kosiarek samojezdnych. Ta włoska firma została założona w 1972 roku w Reggio Emilia we Włoszech i od tamtej pory zyskała renomę jako lider w branży ogrodniczej. Oleo-Mac znany jest z innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które ułatwiają pracę w ogrodzie, a także dbałości o środowisko naturalne. Wszystkie produkty firmy są zaprojektowane z myślą o minimalizowaniu emisji spalin i zużyciu energii.

Jakość i niezawodność to wartości, którymi kieruje się niemiecka marka Hecht. Wszystkie jej produkty są z najlepszych materiałów, dzięki czemu są to narzędzia trwałe i wykazujące się długą żywotnością. Jest to stosunkowo młoda marka, ponieważ powstała w 2003 roku, ale zdążyła przez ten czas zapracować sobie na uznanie użytkowników.

Kosiarka samojezdna – najczęściej zadawane pytania

Pomimo dogłębnej lektury różnych modeli kosiarek samojezdnych i różnego rodzaju poradników, nadal niektóre kwestie mogą pozostać niejasne. To całkowicie normalne, jeśli się weźmie pod uwagę ilość dostępnych urządzeń, różniących się od siebie tak wieloma parametrami i funkcjami. Z tego też powodu, poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące kosiarek samojezdnych.

Jaką prędkość osiąga kosiarka samojezdna i czy jest to istotne?

To, z jaką prędkością porusza się kosiarka samojezdna, uzależnione jest od wielu czynników, z których najważniejszym jest moc silnika. Najpopularniejsze modele osiągają od 3 do 15 kilometrów na godzinę, ale nie to jest najważniejsze. Istotną kwestią jest, czy dany model wyposażony został w regulację prędkości, co ułatwia dopasować tempo jazdy do rodzaju terenu, pracy i typu koszonej trawy.

Czy kosiarka samojezdna może pracować w deszczu?

Zazwyczaj kosiarki ogrodowe renomowanych producentów są odporne na wilgoć, ale nie zaleca się koszenia w trakcie opadów z kilku powodów. Mokra trawa jest bardziej narażona na uszkodzenia spowodowane przez ostrze. Może zapychać podzespoły kosiarki, ale też źdźbła zapętlają się ze sobą, co utrudnia równe koszenie. 

Czy kosiarka samojezdna jest łatwa w obsłudze?

Traktory ogrodowe nie są zbyt skomplikowane jeśli chodzi o obsługę. Tak jak w przypadku każdego urządzenia należy najpierw zapoznać się instrukcją obsługi i warunkami gwarancji, a dopiero później zasiąść za kierownicę maszyny, postępując zgodnie z zaleceniami producenta.

Czy kosiarki samojezdne zużywają dużo paliwa?

To ile spala dany model, uzależnione jest od trybu pracy, mocy silnika czy warunków terenowych. Dokładne informacje znajdziesz w specyfikacji producenta, ale najpopularniejsze modele spalają około 1-4 litrów paliwa na godzinę.

Czy konserwacja kosiarki samojezdnej jest czasochłonna?

Konserwacja kosiarki samojezdnej może kosztować trochę wysiłku. Jeśli chcesz zapewnić swojemu urządzeniu długie lata żywotności, musisz pamiętać o regularnej wymianie filtrów, oleju i dokładnie ją czyścić po każdym użyciu. Pełną listę czynności konserwacyjnych znajdziesz w specyfikacji producenta, dołączonej do maszyny.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Popularne wpisy: