kostrzewa sina

Kostrzewa sina – posadź niebieską trawę do ogrodu!

Kostrzewa sina to wręcz idealna roślina ozdobna. Nie wymaga urodzajnej gleby ani specjalnego traktowania. Jej urok tkwi w niebieskich kępach, a ekscentryczności dodaje fakt, że im gorsze warunki pogodowe, tym mocniejsze staje się zabarwienie liści. Sprawdź, jak w prosty sposób możesz upiększyć swój ogród!

rojnik

Rojnik – roślina do domu i do ogrodu

Rojniki są zdobywającymi coraz większą popularność bylinami, które często sadzi się na skalniakach. Uprawia się je również w doniczkach. Zapoznaj się z różnymi gatunkami rojników i szczegółami na temat ich uprawy.

ognik szkarłatny

Ognik szkarłatny – dekoracyjny krzew do twojego ogrodu

Ognik szkarłatny to krzew ogrodowy, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Wyróżniają go przede wszystkim intensywnie pomarańczowe niewielkie owoce, od których wziął swoją nazwę. Sprawdź, jak uprawiać, ciąć i sadzić ogniki.

gazania

Gazania – tropikalna roślina o wyjątkowym wyglądzie

Gazania to rodzina roślin tropikalnych, w skład której wchodzi kilka charakterystycznych gatunków. Najczęściej spotykanym i uprawianym jest gazania lśniąca. Jak pielęgnować tę roślinę? Jakie ma wymagania stanowiskowe i glebowe? Przeczytaj!

alstremeria

Alstremeria – egzotyczna lilia Inków w uprawie amatorskiej

Rodzaj Alstroemeria obejmuje różne gatunki roślin ogrodowych. Słyną one z pokaźnych, ozdobnych kwiatów w ciepłych odcieniach żółci, pomarańczy i różu. Poznaj zasady uprawy i pielęgnacji tej rośliny i wprowadź nieco koloru do twojego ogrodu lub domu.