rośliny w opasce wokół domu

Rośliny w opasce wokół domu – poradnik

Opaska wokół domu pełni bardzo ważną funkcję. Coraz częściej odchodzi się od typowego brukowania i betonowania tego niewielkiego odcinka terenu. Dowiedz się, które rośliny w opasce wokół domu warto zasadzić i dlaczego.

rośliny na miejsca silnie nasłonecznione

Rośliny na miejsca silnie nasłonecznione – poznaj łatwe w uprawie kwiaty

Rośliny na miejsca silnie nasłonecznione są najczęściej łatwe w uprawie zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Wszystkie rośliny potrzebują słońca, aby móc przeprowadzić niezbędny do życia proces fotosyntezy. Ilość potrzebnego światła zależy od gatunku – poznaj te, które znoszą go najwięcej!

najszybciej rosnąza roślina

Najszybciej rosnąca roślina do ogrodu – szybko rosnące gatunki 

Dowiedz się, jaka jest najszybciej rosnąca roślina, którą warto zasadzić w ogrodzie. Jeśli planujesz zagospodarowanie wolnej przestrzeni w ogrodzie, nie musisz czekać latami, by móc cieszyć się bujną roślinnością. Możesz postawić na szybko rosnące gatunki.

rośliny na słońce i suszę

Rośliny na słońce i suszę do ogrodu. Jakie odmiany na słoneczne rabaty?

Rośliny na słońce i suszę nie mają wygórowanych wymagań glebowych, dobrze znoszą niedostatek wody. Ich uprawa jest mało skomplikowana, a mimo to zdobią ogrody wielobarwnymi kwiatami. Zapoznaj się z propozycjami roślin, które spokojnie możesz posadzić na słonecznej rabacie.

rośliny osuszające teren

Rośliny osuszające teren – co sadzić na podmokłej działce?

Ciągle wilgotne podłoże może utrudniać założenie ogrodu lub nawet eksploatację domu. Jednym ze sposobów, by wyeliminować ten problem, jest sadzenie odpowiednich gatunków flory. Dowiedz się, które rośliny osuszające teren można zasadzić na wilgotnym gruncie.

rośliny bez ziemi

Rośliny bez ziemi – jak pielęgnować oplątwy w domu?

Rośliny bez ziemi łamią wszystkie stereotypy na temat tej grupy organizmów. Wszak rośliny do życia potrzebują słońca, wody i ziemi, z której czerpią składniki odżywcze. Czy jednak na pewno wszystkie mają takie same wymagania? Sprawdź!